Rostlinné oleje v péči o pokožku i zdraví

Odpolední kurz věnovaný rostlinným olejům. Program je kombinací teorie a praxe, včetně míchaní směsí, přípravy kosmetických produktů a ukázek konkrétního použití.

Termín: sobota 11. března 2023 (13. 00 - 18.00) 

Pokud vám termín nevyhovuje, tak vás zveme ke sledování on-line kurzu: https://www.aromaterapieabylinky.cz/rostlinne-oleje-online/

Místo: Brno

Lektorka: Kateřina Polívková (Dobré vůně)

Cena: 1650,- Kč

Rostlinné nebo také nosné (jak jim říká aromaterapie) oleje jsou jedním ze vzácných pokladů přírody. Lidstvo je zná od nepaměti a jsou nepostradatelnou součástí každodenního života - jako potrava, jako kosmetická surovina, ale například také jako zdroj světla. I dnes se používají hojně v mnoha odvětvích!

Jsou oleje velmi dobře známé jako třeba olivový či slunečnicový, oleje speciální svým účinkem jako olej z nimby nebo skočcových semen (ricinový), oleje vzácné, drahé a těžko dostupné jako třeba například kaktusový olej z miniaturních semínek opuncie. V rámci kurzu se podrobně a na vlastní kůži seznámíte s 25 vybranými druhy - od těch "obyčejných" po nejluxusnější.

V ceně jsou skripta, materiál na výrobu, obaly a malý dáreček!

Obsah kurzu:

 • Různá dělení rostlinných olejů - účel, původ, vlastnosti apod.

 • Profily 20 vybraných nejpoužívanějších rostlinných olejů - složení, účinky, specifika

 • Zdroje a získávání rostlinných olejů - historie a současnost

 • Složení rostlinných olejů - mastné kyseliny a další látky

 • Testování a ochutnávky olejů

 • Mýty a fakta - co je a co nemusí být pravda v tvrzení prodejců

 • Kvalita, trvanlivost a uchovávání

 • Produkty z olejů - ukázka výroby domácích kosmetických produktů z olejů a másel, receptury

 • Masáže, zábaly, koupele - ukázky a specifika použití

 • Lidská kůže - struktura, typy, péče

 • Dva výrobky pro každého účastníka - pleťový či tělový olej na míru, šlehané máslo nebo super omega směs pro vnitřní užívání.

O lektorce Kateřině Polívkové:

"Skrze vůně vnímám svět. Vždy mě fascinovaly. Až jsem dospěla ke studiu a praktikování vykuřování a aromaterapie. Příroda přirozeně voní. A mě moc baví tenhle aromatický vesmír odkrývat i ostatním. Třeba na workshopech vykuřování či aromaterapie nebo při míchaní osobních vůní na míru. A neustále se učím, od života i od přírody. Absolvovala jsem Institut aromaterapie, věnuju se aroma masážím, vůně jsou prostě okolo mne neustále. Moc ráda své zkušenosti a poznatky předávám dál. Každý kurz je obohacením, každé setkání se zájemci o vůně je poučením i pro mě.

Rostlinné oleje jsou mou velkou láskou i součástí každodenního života. Poslední dva roky o nich dělám praktické kurzy a píšu články, například seriál pro Kouzlo vůní."

Více info na stránkách Kateřiny s názvem "Dobré vůně."