Rostlinné oleje a tuky

Dostupnost Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
25.4.2024
497 Kč
Rostlinné oleje a tuky

Využijte naplno účinky panenských rostlinných olejů. Kniha, která vás seznámí s nejnovějšími poznatky. 

Přírodní za studena lisované rostlinné oleje a tuky tvoří nedílnou součást vyváženého jídelníčku všech, kteří chtějí podpořit své zdraví přírodní cestou. Zároveň se používají v aromaterapii jako nosiče éterických olejů a k péči o pleť. Tyto přírodní suroviny člověka provázely od pradávna, a přestože na čas upadly v nemilost a nahradily je „moderní“ rafinované a minerální oleje, v posledních letech znovu získaly na oblibě i u širší veřejnosti. Povědomí o dostupnosti současné široké nabídky přírodních rostlinných olejů/tuků a možnostech jejich využití je zatím ovšem stále nízké. Množství odborných informací o jednotlivých olejích i užitečných, ověřených rad z praxe nabízí kniha Rostlinné oleje od německé aromaterapeutky a přírodní léčitelky Ruth von Braunschweig. V rámci své odbornosti se rostlinným olejům věnuje dlouhodobě a v 6., doplněném a opraveném vydání své knihy, která v češtině vychází poprvé, je čtenářům podrobně představuje:

  • vysvětluje, jak oleje/tuky v rostlinách vznikají a jak je pro kvalitu výsledného produktu důležitý způsob získávání;
  • podrobně zkoumá složení a účinky hlavních složek rostlinných olejů, tedy mastných kyselin a doprovodných látek;
  • porovnává minerální oleje (produkty z ropy) používané v konvenční kosmetice s rostlinnými oleji;
  • sdílí své zkušenosti s využitím rostlinných olejů při rozličných zdravotních a kosmetických potížích;
  • přináší propracované profily svých oblíbených 45 rostlinných olejů a 8 bylinných olejových macerátů, které zahrnují kosmetické i léčebné využití, a praktické přehledy (tabulky) usnadňující výběr vhodného oleje.

Kniha je vhodná pro laiky i profesionály, např. z oblasti aromaterapie, masáží, kosmetiky, výrobců kosmetiky a výživového poradenství.

Překlad Ruth Jochanan Weiniger

328 stran, brožovaná vazba (šitá), 170x240 mm, ISBN 978-80-86356-62-4, rok vydání 2022