VŮNĚ SVĚTA (od 4 let)

30 voňavých krabiček vám připomene exotické ovoce, koření nebo květiny. Vydáte se s nimi na cestu kolem světa. Rozvíjí dětský čich, všímavost a soustředění! 

Dostupnost Na objednávku
999 Kč
VŮNĚ SVĚTA (od 4 let)

Hra z dílny francouzské parfemářky Véronique Debroise. Vymyslela ji v roce 1989, protože se dodnes domnívá, že rozvíjte dětských čich je stejně důležité jako se učit dějepis či matematiku. 

Díky 30 různým krabičkám s vůní ovoce, květin, nebo předmětů, které máte možnost najít běžně doma, vám tato hra umožní objevit svět jiným rozměrem, a to díky svému nosu. Čichejte k jednotlivým difuzérům a tipujte, co se pod vůní skrývá. Skvělá hra pro malé i velké, pro jednoho i více hráčů

Obsah balení:

Vůně obsažené v balení: eukalyptus, meloun, vanilka, houba, konvalinka, fialka, levandule, kokos, grapefruit, jablko, lískový ořech, bylinky, banán, růže, máte, ananas, sušenka, moře, jahoda, pomeranč, zimolez, borovice, meruňka, černý rybíz, med, citron, dřevo, oheň, pomerančový květ, fenykl, mýdlo.  Všechny vůně jsou vyrobeny ve Francii pod vedením Véronique Deborise v továrně v Saint-Arnoult-en-Yvelines nedaleko Paříže. 

Pachové kapsle mají záruku minimálně 2 roky, ale mohou vydržet mnohem déle, pokud je po každém použití uzavřete správným uzávěrem. Udržujte tuto hru daleko od zdroje tepla.

Někdo, kdo není zvyklý používat svůj nos, může zjistit, že rozpoznání po čichu může být obtížné. Garantujeme vám však, že s trochou tréninku to půjde velmi snadno! Tipy:

  • Zkuste vůni kategorizovat: Je sladká? Slaná? Ovocná? Květinová? Dřevnatá?...
  • Zkuste si zapamatovat, na co vás tato vůně přiměje. Náš čich je vlastně ten, který je nejvíce spojen s naší pamětí! Jednoduchá vůně vás může přimět myslet na roční období (jahody v létě), osobu (babiččina citronová vůně), oblíbené jídlo (kari), příchuť jogurtu, vůni smetany, místo atd. Vytvoření tohoto odkazu automaticky pomůže pojmenovat pach, který se snažíte rozpoznat. Také vůně jsou jako barvy. Například odstínů zelené je tolik, kolik je jablečných vůní! Zelené jablko nevoní přesně jako červené jablko, které voní jinak než jablečná omáčka nebo jablečný koláč! 

Vhodné pro děti od 4 let.

O FIRMĚ SENTOSPHERE

Francouzská firma SentoSphere je zaměřena na výrobu produktů, které podporují lidské smysly - čich, chuť, hmat, sluch a zrak. Založila ji parfumérka Véronique Debroise v roce 1989. Vedlo ji k tomu přesvědčení, že rozvíjet dětský čich je stejné důležité jako se učit matematiku nebo dějepis. Také si uvědomovala, že západní vzdělání má mezery ve výuce zaměřené na smysly. 

Produkty firmy SentoSphere nesou mnoho ocenění. S ohledem na bezpečnost a kontrolu kvality zůstává výroba stále ve Francii. Dalším důvodem je důraz na ochranu životního prostředí, a proto je samozřejmá recyklace všech odpadů a minimální zátěž ovzduší, všechny produkty tak mají svůj původ z 80% surovin a komponentů vyrobených do vzdálenosti 400 km.