JARNÍ OČISTA: PROGRAM PŘEDNÁŠEK A WORKSHOPŮ

Aromaterapie_dlazdice-05

PŘEDNÁŠKY V HLAVNÍM SÁLE 

10.30 Co nám dává jarní příroda - praktické ukázky a recepty (Ing. Věra Žďárská)
Po zimě je potřeba se prodýchat, popohnat trávení, provětrat mozek. I když je všechno kolem nás hektické, tak se zklidnit, abychom nesešli z jediné správné cesty a tou je cesta ke zdraví. Zdraví sice není všecko, ale všecko bez zdraví není nic.

11.45 Byliny pro jarní detox a posílení imunity (doc. Roman Pavela)
Jak nám mohou byliny pomoct s jarním detoxem a jak doplnit ztracené minerální látky a vitamíny. Zaměříme se i na rostliny pro posílení imunity při jarních virózách. Probereme vhodné adaptogeny. Romana Pavelu znáte z České televize. Pracuje na Výzkumném ústavu rostlinné výroby a předá nám proto informace ze současných výzkumů.

13.00 Jarní detoxy a jiné problematické jevy ve fytoterapii (PharmDr. Jan Martin)
Užívání léčivých rostlin má nejen dlouhou tradici, ale také nesporné výsledky při léčení mnoha tělesných problémů. Bohužel jsou v médiích často nekriticky vykreslovány jako něco bezvýhradně pozitivního a jejich léčebné schopnosti jsou vynášeny do nebes. Tato přednáška seznámí s riziky spojenými s užíváním bylin a má za cíl upozornit na fakt, že léčivky se někdy užívají bezdůvodně a nesprávně. Řeč bude nejen o jarních očistných kůrách, ale i o nežádoucích účincích rostlin, jejich možných záměnách a falzifikacích.

14.15 Mýty a fakta v životosprávě (MUDr. David Frej)
Jak snížit riziko nemocí a zpomalit stárnut. Nejčastější mýty a polopravdy o stravě a životosprávě. Vhodné kvalitní doplňky stravy pro lepší kvalitu života. Přednáška jednoho z největších odborníků na detoxikaci v České republice. 

15.30 Znovuzrození ženské energie (Radka Svatošová)
Přeješ si být v nastávajícím jaře svěží a zářící, plná energie? V naší přednášce se dozvíš více o tom, jak podpořit hormonální rovnováhu ženského těla pomocí speciálních cviků a bylinek a získáš praktické bylinkové recepty pro zdraví, omlazení a krásu. 

16.30 Jarní očista psychiky za pomoci vůní (Anna Krutová)
Jarní výkyvy počasí často způsobí jarní výkyvy nálad. Po zimě, která patří uvnitřnění, se probouzíme opět do života. Období kvetoucího jara je ale zároveň pro mnoho lidí psychicky nejnáročnějším obdobím v roce. Zejména, pokud uvnitř nedokážou zažívat radost. Přednáška nabídne čichovou degustaci jarních vůní a tipy na péči o svou psychickou pohodu. 

Aromaterapie_dlazdice-03

Po zakoupení vstupenky máte možnost si jeden workshop registrovat předem. Odkaz na registrační formulář vám zašleme e-mailem. Zbytek míst bude obsazen na místě podle pořadí příchozích. Vezměte si na workshop svou oblíbenou deku a polštářek na sezení

10.30 Léčebné a očistné metody Hildegardy z Bingenu (Lenka Kříčková)

Léčebný půst podle Hildegardy je jemná a šetrná metoda, jak uvést tělo a duši do harmonie. Hildegarda vyznávala životní pravidla, s jejichž pomocí může člověk žít zdravý a vyrovnaný život. Ochutnáme některé z jejích receptů, které nám zanechala a řekneme si jak si je můžeme doma sami vyrobit. Bude to třeba koprníkový hruškový med, bylinné kořeněné víno, směsi koření a další.

11.30 Jarní oslavný rituál (Tereza Laibnerová)

Stejně jako se na jaře ve stromech rozproudí míza, tak i my můžeme cítit jak se v nás po energetickém zimním spánku opět probouzí životní síla. Pojďme společně uctít a poděkovat za tuto změnu, která s jarem přichází, pojďme společně oslavit změnu fáze kola roku, kterou naši předci, jako příslib života a naděje, vítali po dlouhá staletí. Vítej, Vesno, mezi námi!

12.30 Mikrobiom kůže - bylinná péče vnější i vnitřní (Renáta Jahodová)

Pojďme si společně posvítit na největší orgán našeho těla, na jednu z nejdůležitějších tkání podílejících se na očistě organismu. Na souvislosti s ostatními orgány a na to, jak ji udržovat v co nejlepší formě pomocí bylin, dechových  cvičení, automasáže  a reflexologie. Teoretický přísun informací doplním praktickými ukázkami, aby se vám vše dobře začlenilo do denní rutiny.

13.30 Očistné vykuřování v praxi (Kateřina Polívková)

Proč a jak funguje vykuřování pro očistu prostoru i osob? Jaká jsou nejpoužívanější a nejvhodnější vykuřovadla? Proč to není bílá šalvěj a jaké má její používání rizika? Toto a další přínosné praktické informace i ukázky v přednášce. S předvedením technik i konkrétních druhů vykuřovadel naživo. 

14.30 Jarní aromadance (Dash Voudouragkaki)

Pojďte si užít tanec a uvolněný radostný pohyb. K pohybu boků, paží a hrudníku nás pozvou rozmanité vůně esenciálních olejů. Tanec je přirozený pohyb, který posiluje naše tělo, činí ho pružným, zdravým a vitálním, umožňuje nám však také vyjadřovat své emoce. Vůně do toho vstupuje jako další element, který tyto aspekty podpoří a rozvine, pomůže jim k realizaci na fyzické i psychické rovině. 

15.30 Tantranzition (Jayananda)

Jaro vždy přináší svěží a nové začátky a tím i možnost očistit své tělo i vnitřní prostor od nánosů starého a nepotřebného. Pojďme se spoolečně ponořit do moudrosti starověkých kultur Dálného Východu. Na vlastní tělo vyzkoušíme některé z jednoduchých technik sloužících k důkladnější očistě naší fyzické i energetické reality. Naučíme se tak, jak podpořit imunitní systém i samočistící procesy těla i duše skrze vědomý pohyb, dech a zvuk.

16.30 Jarní Aroma Yoga Therapy (Nikola Peclová)

Aroma Yoga Therapy je spojení dvou nádherných světů - světa vůní a světa zdravého pohybu. Podstatou zdravého pohybu je správné nastavení opor, směr a záměr pohybu. Vše ostatní už tělo zvládne samo. Praxe bude doprovázena synergickou směsí esencialních olejů pro posílení vitality a pro podporu jarní očisty těla. 

Banner - medajlonky

PORADNY BYLINÁŘŮ A TVOŘIVÉ DÍLNY - po celý den na galerii nad hlavním sálem 

Alena Naďová - Workshop kandování fialek
Vůně fialek tiší mysl a konejší ducha. Dotýkat se květů probouzí radost. 

Alexandra M. Běhalová - Vytvoř si svou jarní vůni
Přijďte si s námi vytvořit svou vlastní vůni na míru do rollonu za pomocí aromaterapeutky. Namíchejte si vůni, která k Vám ladí právě v tuto chvíli a koresponduje s přicházejícími energiemi jara a očisty. 

Pavla Havlíková - poradenství a prodej knihy
Možnost konzultovat svoje potíže s autorkou knihy Bylinky dle nemocí.  
 
Ing. Věra Žďárská - poradenství a prodej bylin
Možnost konzultovat svoje potíže s jednou z nejerudovanějších českých bylinářek. Přímo na místě vám bude moci doporučit svoje bylinné směsi a další produkty.
 
Renáta Jahodová - poradenství a prodej bylin
Poraďte se s autorkou knihy Moudrost přírodního léčení a nechte si doporučit originální bylinné směsi. 
 
Autogramiády a setkání s přednášejícími: Roman Pavela, Radka Svatošová a další....
 

 

 VSTUPENKY KOUPÍTE V PŘEDPRODEJI POMOCÍ TOHOTO FORMULÁŘE