ÚČINKUJÍCÍ NA JARNÍM FESTIVALU

2

MUDr. David Frej - Přes 20 let se věnuje detoxikaci lidského organismu. Vystudoval lékařskou fakultu v Praze, poté několik let pracoval jako internista. Funkční medicínu a výživu studoval v USA, Rakousku nebo Indii. Ve svém centru se zabývá léčebným systémem propojujícím léčbu zánětu a s ním souvisejících chronických nemocí, výživu, zpomalení stárnutí a detoxikaci organismu. Pravidelně přednáší, pořádá semináře a je autorem mnoha knih.

1

Roman Pavela -  je český botanik, vědec a popularizátor vědy. Je mezinárodně uznávanou autoritou v oblasti výzkumu biologicky aktivních látek získávaných z léčivých a aromatických rostlin. Napsal populární edici knih Světem bylin s Romanem Pavelou. Pravidelně je hostem pořadů České televize. 

3

Radka Svatošová - Věnuje se bylinkářství v kontextu původních slovanských a keltských tradic. Zabývá se využíváním našich místních bylin v léčitelství, v kuchyni i v kosmetice. Od roku 2017 připravuje pravidelná povídání o bylinkách pro Český rozhlas Pardubice a Český rozhlas Hradec Králové a své texty publikuje i v dalších médiích.  Jejím inspirátorem, učitelem a blízkým spolupracovníkem je známý moravský bylinář Vláďa Vytásek. Zakladatelka bylinkové školy Zelená louka, kterou každoročně procházejí stovky účastníků. 

6

PharmDr. Jan Martin, Ph.D. - Vystudoval magisterský obor farmacie na Univerzitě Karlově a poté absolvoval postgraduální studium tamtéž. Je autorem nebo spoluautorem cca 40 odborných a populárně vědeckých publikací. V současné době působí jako poradce ve fytoterapeutické ordinaci v Hradci Králové a spolupracuje na vývoji nových přírodních produktů s předními českými výrobci.

7

Věra Žďárská - vystudovala Mendelovu univerzitu - obor zahradnictví. Pracovala jako technický pracovník pro výuku a vedla sbírkovou a sortimentální zahradu Zahradnické fakulty v Lednici, byla odborným garantem Bylinkové zahrady ve Valticích. Je autorkou malé encyklopedie zelené medicíny – Léčivé rostliny pěstujeme, sbíráme a využíváme. Publikuje v odborném tisku v oblasti zelinářství a přednáší o zdravém životním stylu a léčivých rostlinách. 

5

Anna Krutová - Profesionální aromaterapeutka, absolvovala Institutut aromaterapie v Praze. Založila Školu Aromaterapie & Bylinky a s ní i tradici brněnské Aromakonference a Festivalu Aromaterapie & Bylinky. Ve své praxi propojuje aromaterapii s psychoterapií orientovanou na tělo. Pracuje s klienty individuálně i ve skupinách. Pravidelně vede workshopy pro širokou veřejnost. 

424967650_928047975996072_1190170103986638104_n

 

Lenka Kříčková je vystudovaná zahradnice a vášnivá pěstitelka léčivých a jedlých rostlin, lektorka bylinných kurzů a průvodce Hildegardiny léčivé zahrady. "Objevuji rostlinný svět přes vlastní nitro a vnímám je všemi smysly. Naslouchám rytmům přírody, poznávám, učím se, tvořím a inspiruji." Pracuje v Lerosu v Kvalitě a Vývoji, studuje a učí ve škole přírodních terapií v Českém Krumlově a přednáší na Střední zahradnické škole v Kopidlně o sběru, sušení a uchování léčivých rostlin. 

9

Tereza Laibnerová se přes původní profesi poporodní duly a bylinářky dostala ke zkoumání ženských přechodových rituálů a získala výcvik jako obřadnice ženskými přechodovými obřady (předporodní a poporodní obřady, menarche, zavírání kostí). Kromě toho se zabývá tématem dobré smrti a umírání ( a malých smrtí v lidském životě). Její velkou vášní jsou léčivé a silové byliny a také léčivé houby.  

8

Renáta Jahodová se věnuje léčivým rostlinám 30 let. Svět bylin, cyklů přírody, lidské tělo a mysl jsou náplní a hnacím pohonem jejího života. "Miluju souvislosti, záměr a smysl konání. Vše co jsem se v této oblasti naučila předávám dál jak ve formě své knihy Moudrost přírodního léčení, tak ve svých originál bylinných čajích, na přednáškách a seminářích."

Kateřina Polívková

Kateřina Polívková je jednou z největších odbornic na vykuřování v České republice. "Skrze vůně vnímám svět. Vždy mě fascinovaly. Příroda přirozeně voní. A mě moc baví tenhle aromatický vesmír odkrývat i ostatním. Třeba na workshopech vykuřování či aromaterapie nebo při míchaní osobních vůní na míru. A neustále se učím, od života i od přírody. Absolvovala jsem Institut aromaterapie, vůně jsou prostě okolo mne neustále." 

10

Dagmar Voudouragkaki je tanečnice a lektorka. Vede lekce jógy a současného tance (contemporary dance) & přirozeného tance pro širokou veřejnost. Snaží se tanec iniciovat i v lidech, kteří nikdy netančili, ale mají chuť s ním začít. Učí nejen tanec a pohyb, ale také relaxační techniky pro zklidnění a odpočinek. Ráda propojuje svět tance a vůní. Má ráda putování krétskými horami, ponoření se pod hladinu moře a čas strávený se svou rodinou na ostrově Kréta. Její oblíbenou bylinkou je lípa, petrklíč a řecký horský čaj.

11

Jayananda se věnuje studiu masážních technik, tantry, jógy, šamanského léčení a dalších metod osobního rozvoje od roku 1998. Ve své praxi pomáhá lidem se zorientovat a proplouvat někdy bouřlivými peřejemi osobní proměny. Od dubna do prosince působí v České republice, zimu tráví v Indii, kde se dál věnuje studiu i práci s klienty z celého světa. 

12

Nikola Peclová je jogínkou, aromaterapeutkou, průvodkyní a maminkou dvou nádherných dcer. "Baví mě s láskou vyživovat své tělo a skrze svoji mysl si tvořit vlastní realitu. Ráda inspiruji, sdílím, tvořím a žiji život v autenticitě a ve všech jeho podobách. Věřím, že život je zázračný a všechno je možné. Limity máme pouze v naší mysli."

V PORADNÁCH A TVOŘIVÝCH DÍLNÁCH NAVÍC POTKÁTE...

13

Alena Naďová je průvodkyně říší rostlin -zahradnice, bylinkářka a aromaterapeutka, autorka knihy Žena v proměnách roku. "Učím ženy, jak vnímat byliny všemi smysly a využívat je vědomě pro zdraví, krásu a radost. Pomáhám pochopit souvislosti mezi ději v přírodě a vlastním životem člověka, vidět krásu jednoduchosti a kouzla obyčejnosti v každodenním životě."  

14
 

Alexandra M. Běhalová tvoří kurzy o bylinách, vůních a józe. Učí jednotlivce žít zdravě a hravě. Vystudovala Foundations of Aromatherapy a Clinical Aromatherapy Certification Course: Aromatic Scholars na New York Institute of Aromatic Studies, a tím jsem se stala certifikovanou aromaterapeutkou na úrovni NAHA (úroveň 2) s více než 400 hodinami studia aromaterapie. Dále vystudovala Botanical Body Products Programme. 

 medajlonky jarní festival - obdélník

Pavla Havlíková je autorkou knihy Bylinky dle nemocí aneb Boží domácí lékárna. V té najdete přes 650 druhů nemocí podle abecedy na více jak 980 stranách ve 2 sloupcích k tomu bylinky a jejich použití z 297 bylin, keřů a stromů, 22 hřibů a hub, 19 druhů koření a pěstovaných rostlin, a 1 produkt od včelaře, přes 300 receptů na výrobu tinktur, přes 60 receptů na výrobu mastí, přes 50 receptů na výrobu olejů, přes 10 receptů na výrobu octů, přes 50 receptů na výrobu bylinných vín, přes 50 receptů na výrobu sirupů, 10 receptů na výrobu bylinných medů, 6 receptů na kvašené a mošty a přes dalších 30 receptů, které nebylo kam zařadit. 

 

15

 

Darina Hájková Ellingerová působí v oblasti manikúry a pedikúry od roku 2005. Vystudovala Institut aromaterapie v Praze, ve své diplomové práci se věnovala tématu Močopohlavní soustava jako Brána ke zdravým vztahům. Je autorkou Elixírů podle hvězd – aromaterapeutických směsí k sebepéči tvořených pro kultivaci osobnosti podle znamení zvěrokruhu.

Podrobný program Jarní očista