Zdeňka Šíp Staňková

zdenka-sip-stankova-konference-aromaterapie

Zdeňka Šíp Staňková (Česká republika)

Děti jsou taky lidi: o výchově v úctě a respektu

Debata o tom, jak naše vlastní dětství formuje to, kým jsme v dospělosti a ovlivňuje naše rodičovství. Zdeňka se s vámi podělí o zážitky i zkušenosti mámy jednoho jednadvacetiletého mladého muže, patnáctileté unschoolerky a čtyřleté svobodné bytosti. Společně budeme hledat odpověď na otázku, co děti a dospívající potřebují nejvíce od svých rodičů (a terapeutů).

Budete se moci ptát i na:

- její zkušenosti z několika let práce s dětmi v kroužcích a v mateřské škole

- sedmiletou domškoláckou “střídavku”

- pokus o komunitní školu

- dokumentární film Svobodné děti, jehož je spoluautorkou

- svobodné a domácí vzdělávání

- osmileté působení v iniciativě Svoboda učení

- tisíce příběhů traumat z dětství jejích sledující na FB a IG, které inspirovaly vznik její knihy

- dlouhodobé cestování s dětmi

Zdeňky přání je, abyste z besedy odešli s tím, pro co jste si přišli. Proto se nejedná o přednášku, ale spíše o povídání a vzájemné sdílení. Čím víc se budete ptát, tím víc se toho dozvíte! 

 

Zdeňka Šíp Staňková...

... miluje svobodu, Pipi Dlouhou punčochu, cestování a zmrzlinu. Je mámou 3 dětí a zakladatelkou iniciativy Děti jsou taky lidi. Ráda jezdí po světě a povídá si o svobodném vzdělávání, respektujícím rodičovství, důvěře v děti i v sebe a hledání cest, jak se k těmto ideálům přibližovat.

Je autorkou knižního bestselleru Děti jsou taky lidi a spoluautorkou dokumentárního filmu Svobodné děti o rodinách na cestě za sebeřízeným vzděláváním, který je volně dostupný ke shlédnutí online. Mimo to propaguje informovanost v oblasti práv dětí a rodičů ve vzdělávání - FB skupina Řešení problémů ve škole, stížnosti na učitele a školy, a od roku 2012 se podílela na rozvoji iniciativy Svoboda učení.

Více o Zdeňce najdete na jejím webu Děti jsou taky lidi.