Julia Falkenstein

Julia-Falkenstein-Aromakonference-Brno

Julia Falkeinstein (Německo)

Natura Heilpraxis 

Téma: Zdraví střev, mikrobiom a nálada - aromaterapeutický přístup


Střevo je nejdůležitější částí lidského trávicího traktu. S délkou 5 až 8 metrů a rozloze přibližně 32 m2 je jedním z největších orgánů a je zodpovědné za trávení a vstřebávání živin. Má vliv na imunitní systém i produkci hormonů. 

V důsledku nevyvážené převážně kyselé stravy, léků, zejména antibiotik, znečištění životního prostředí a dalším faktorům, je u mnoha lidí narušena střevní rovnováha a vyvolává akutní a chronické příznaky: jako jsou zažívací potíže, nadýmání, pálení žáhy, poruchy nálady, únava, potíže se soustředěním, nedostatek energie a špatná nálada, bolesti hlavy, nečistá pleť a vyrážky, náchylnost k infekcím, senná rýma, astma a další.

Vědecké studie (např. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26755882/) i praktické poznatky z praxe zkušenosti ukázaly, že význam dobře fungujícího střevního traktu a rozmanitých střevních potíží je velmi důležitý. a bohatý mikrobiom pro vyrovnávání a prevenci poruch nálady.

V rámci přednášky si ukážeme různé praktické přístupy z klinického prostředí, které pomáhají zmírnit příznaky a použití esenciálních olejů a směsí při rozličných potížích. 

Julia Falkenstein...

... žije a pracuje jako klinická aromaterapeutka, naturopatická lékařka a zdravotnice v Berlíně. Svou cestu aromaterapeutky začala ve Francii a Belgii v roce 2000 a od té doby studuje a praktikuje aromaterapii již více než 15 let. V Německu absolvovala studium klinické aromaterapie akreditované IFPA na PRIMAVERA Akademii, absolvovala řadu kurzů na mezinárodní úrovni a studovala u předních aromaterapeutů jako je Robert Tisserand, Rhiannon Lewis, Joy Bowles a další. Kromě aromaterapie studovala také integrativní medicínu a v roce 2020 se stala certifikovanou naturopatkou. Julia vede od roku 2022 oddělení aromaterapie na naturopatické klinice NATURA HEILPRAXIS v Berlíně. Tato klinika se zaměřuje na imunitní systém a zdraví střev. Julia se zde zaměřuje na naturopatickou, ale zároveň aromaterapeutickou léčbu chronických onemocnění souvisejících s životním prostředím a stresem, imunitním systémem a zdravím střev.

>>CHCI SI KOUPIT VSTUPENKU NA AROMAKONFERENCI BRNO 2023<<