Byliny podle Hildegardy z Bingenu 29.8.2024

Bylinná vína, kořenící směsi či kořeněné sušenky pro dobrou náladu. Receptury středověké abatyše a léčitelky Hildegardy z Bingenu. Ženy, která svými postupy předběhla dobu. Nechte se inspirovat jejím holistickým pohledem na zdraví! 

Dostupnost Volná místa (>5 ks)
2 150 Kč
Byliny podle Hildegardy z Bingenu 29.8.2024

Termín: čtvrtek 29.8.2024 16.00-20.00

Místo: Brno - bude upřesněno

Lektorka: Lenka Kříčková - Divoká Lodyha

Cena: 2 150,-Kč 

V tomto kurzu se ponoříme do fascinujícího světa Hildegardy z Bingenu, středověké abatyše a léčitelky, která svým holistickým přístupem k zdraví předběhla svou dobu

Začneme jejím životním příběhem a jejími revolučními myšlenkami o zdraví, které zdůrazňovaly význam správné stravy. Dále se podrobně seznámíme s jejími oblíbenými léčivými rostlinami a jejich využitím v praxi. Naučíme se připravovat bylinná vína dle jejích receptů a zjistíme, jak je využívat pro zdraví. 

V praktické části si vytvoříme bylinné víno a voňavý bylinkový váček s uklidňující směsí, který si odnesete domů. Na závěr ochutnáme vybrané recepty z Hildegardiny lékárny, včetně bylinného vína, koprníkového medu, bylinkových kořenících směsí a kořeněných sušenek pro dobrou náladu. Připojte se k nám a objevte tajemství zdraví podle Hildegardy z Bingenu.

Obsah kurzu:

  • krátké povídání o životě Hildegardy z Bingenu
  • principy jejího holistického přístupu ke zdraví, s důrazem na stravu
  • oblíbené léčivé rostliny a jejich použití
  • jak vyrobit bylinné víno a na co ho použít
  • výroba voňavého váčku s uklidňující směsí a bylinného vína
  • oblíbené recepty spojené s ochutnávkou (bylinné víno, koprníkový med, bylinkové kořenící směsi, kořeněné sušenky pro dobrou náladu a další)

O lektorce Lence Kříčkové...

"Jsem vystudovaná zahradnice a vášnivá pěstitelka léčivých a jedlých rostlin, lektorka bylinných kurzů a průvodce Hildegardiny léčivé zahrady. Objevuji rostlinný svět přes vlastní nitro a vnímám jej všemi smysly. Naslouchám rytmům přírody, poznávám, učím se, tvořím a inspiruji. 

Pracuji v Lerosu v Kvalitě a Vývoji, studuji a učím ve škole přírodních terapií v Českém Krumlově a občas přednáším na Střední zahradnické škole v Kopidlně o sběru, sušení a uchování léčivých rostlin. "