AROMAKONFERENCE BRNO 2024

Mezinárodní aromaterapeutická konference zaměřená na ženskou psychiku. Stres z náročné léčby, psychiatrická diagnóza, strachy spojené s těhotenstvím a porodem, psychické potíže v menopauze. Těšit se můžete na šest přednášek z praxe

Dostupnost Volná místa (>5 ks)
5 970 Kč –16 % 4 970 Kč
AROMAKONFERENCE BRNO 2024
aromakonference brno 2023
Akce
5 970 Kč –16 %

Tématem aromaterapeutických konferencí v roce 2024 budou ŽENY. I letos spolupracujeme s Odbornou společností české aromaterapie, která se ujme tématu ženského ZDRAVÍ v 5. a 6.4. v Praze. Detailní program najdete na tomto odkazu. 

V Brně pak v sobotu 14.9.2024 uspořádáme mezinárodní Aromakonferenci na téma AROMATERAPIE A ŽENSKÁ PSYCHIKA

Kde: ICV Mendelovy univerzity v Brně, Zemědělská 5
Cena: vstup na konferenci bude umožněn po zaplacení členského poplatku 4970Kč (do 30.6.2024, poté 5970Kč)
Cena zahrnuje: vstup na sobotní konferenci, simultánní překlad přednášek, poznámkový blok ke konferenci, celodenní občerstvení (2 x coffee break, vegetariánský oběd, káva, čaj, nealko), vstup na nedělní Festival Aromaterapie & Bylinky
Sleva: Členové Odborné společnosti české aromaterapie mohou uplatnit slevu 400Kč po zadání slevového kódu OSCA400.

konference2024

Anne - Laure Jaffrelo (Francie / France)

Téma: Psychoemocionální podpora pro ženy / Psycho-emotionnal support for women

Čichové vjemy jako mocný a zároveň jemní průvodci vystresovaných a křehkých klientů. Je to cesta, jak se bez doteku postarat o každodenní nápor emocí, jak se vyrovnat s problémy během léčby náročných onemocnění, s úzkostí či bolestí. Anne - Laure Jaffrelo nás seznámí s technikou "olfacto-reliance", která využívá působení éterických olejů na emoce i psychiku. Zaměří se na různé psychologické potřeby žen. Zjistíte, jak lze prakticky využívat éterické oleje na vašich sezeních s klienty či na seminářích. Společně si pak užijeme olfaktivní relaxaci pod vedením Anne-Laure.

*****

Do you know that olfaction is a powerpull yet gentle way to accompanie stressed and painful patient ? Without touching, olfaction is a way of taking care of emotional issues from daily life emotions , various issues during illness, cognition, anxiety and pain. I’ll present the method olfacto-reliance which use the psycho-emotional properties of essential oils in a very safe and gentle way. We’ll go through different psychological women needs and appropriate essential oils that balance body, mind and thoughts. And you will discover how to use them in sessions or workshop. Finally, you will experience a collective guided olfactive relaxation.

konference2024 (1)

Sophie Kalb (Německo / Deutschland)

Téma: Aromapéče v rámci terénní psychiatrické služby a hypnóza s vůněmi / Aromacare at outpatient psychiatric nursing service and Aromacare and hypnosis

Aromapéče jako doplňková metoda při léčbě deprese, schizofrenie, demence či bipolární poruchy. Ulevit můžete s vedlejšími příznaky jako jsou nechutenství, poruchy spánky, úzkosti a vnitřní neklid. Na přednášce se dozvíte, jak lze v rámci ošetřovatelské služby s aromaterapií začít, jak sepsat koncepci a školit zaměstnance. Ve druhé části se podíváme na konkrétní praxi Sophie Kalb, kdy využívá principy hypnózy v kombinaci s aromaterapií. Úspěchy zaznamenala u klientů, kteří se snažili odvykat kouření, pracovali na zvýšení svého sebevědomí, budovali lepší sebereflexi či potřebovali zlepšovat náladu. 

***

Aromacare at outpatient psychiatric nursing service:
What´s outpatient psychiatric nursing care (Visiting psychiatric patients at home). Diseases: Depressions, schizophrenia, dementia, bipolar disorder, etc. Aromacare as a complementary treatment. How to implement aromacare at nursing service (writing a concept, Employee training, etc.). Symptoms to treat with aromatherapy: lack of drive, sleeping disorder, anxienty, inner unrest, etc.

Aromacare and hypnosis:
What is hypnosis? What is aromacare? German legal situation about aromacare/ aromatherapie – natural healers/ „normal“ medicine
Indications for hypnosis: relaxation, smoking cessation, self-reflection, increasing self-esteem, incresing well-beeing. How to combine aromacare und hypnosis

konference2024 (2)

Fiona Hedigan (Irsko / Ireland)

Téma: Aromaterapie a zvládání stresu

Fiona Hedigan se zabývala velkým výzkumem vlivu aromaterapie na zvládání stresu, úzkosti a jako podpory relaxace. Nejprve vyhodnotila více než 70 studií, které proběhly mezi lety 2000 a 2021. Účastnilo se jich více než 6500 pacientů. Na základě toho byly realizovány dvě studie s mladými dospělými, kteří používali inhalační tyčinky se směsí éterických olejů. A na základě těchto výsledků byla provedena pilotní studie v klinickém prostředí. Fiona Hedigan v Brně odprezentuje výsledky své rozsáhlé práce, které by mohly posloužit dalším výzkumům. 

***

Can inhalation aromatherapy reduce stress and anxiety and aid relaxation?
Recent clinical studies have shown that aromatherapy has potential benefits as a non-pharmacological approach to alleviate stress and anxiety. The purpose of the research is to investigate the potential benefit of using an aromatherapy intervention to reduce stress and anxiety and aid relaxation. The research is in three stages; to conduct a systematic review on the use of inhalation aromatherapy in clinical settings internationally, followed by a pre-clinical study conducted within a healthy young adult population and based on that experience, design and conduct a pilot study within a clinical setting.

konference2024 (5)

Jana Budařová (Česká republika / Czech republic)

konference2024 (3)

Bronislava Hradecká (Česká republika / Czech republic)

konference2024 (4)

Veronika Jurečková (Česká republika / Czech republic)

 

Storno podmínky: 

Při odhlášení do 14 dnů před konáním Aromakonference Brno vracíme kurzovné v plné výši, později kurzovné nevracíme (ale je možné za sebe poslat náhradu)