Workshop s Madeleine Kerkhof 26.-28.4.2024

Světově proslulá zdravotnice, aromaterapeutka a lektorka předá na workshopu v Brně své osvědčené postupy. Odborný kurz pro všechny pomáhající profese v oblasti onkologické, paliativní a hospicové péče. Unikátní víkend, který zvedne kvalitu vámi poskytované péče. 

od 12 500 Kč
Workshop s Madeleine Kerkhof 26.-28.4.2024
madeleine workshop
skrýt tlačítko
délka kurzu: pátek 26.4. - neděle 28.4.
Volná místa (>5 ks)
16 700 Kč
délka kurzu: sobota 27.4. - neděle 28.4.
Volná místa (>5 ks)
12 500 Kč

For English scroll down, please...

Termín: 
třídenní workshop AquaCare + CancerCare 26. - 28. 4. 2024 / dvoudenní workshop CancerCare 27. a 28. 4. 2024 

Čas: Program trvá vždy od 9.00 do 16.00 

Lektor: Madeleine Kerkhof (Nizozemí) - Kicozo

Místo: Brno - bude upřesněno

Cena: třídenní workshop 16 700 Kč / dvoudenní workshop 12 500Kč  (lze rozložit do splátek)

Sleva: Členové Odborné společnosti českých aromaterapeutů mohou uplatnit slevu 500Kč na workshop po zadání slevového kódu OSCA500. Členové ICAN mohou uplatnit slevu 20 EUR po zadání kódu ICANMADELEINE.

V ceně: výukové materiály, workshop je veden v anglickém jazyce a na místě bude tlumočen do češtiny, kávu/čaj a drobné občerstvení během dne. Cena nezahrnuje ubytování (možnost přespat na místě ve spacáku) a stravu (společný oběd řešený dovážkou). 

Přihlášky: Pomocí formuláře na konci této stránky.

Náplň kurzu: 

Pátek 26.4.2024:
AquaCare, pohoda s vodou

Madeleine Kerkhof posouvá léčebné využití vody na novou úroveň: AquaCare je metoda, která může být mimořádně cenným doplňkem praxe každé zdravotní sestry, naturopata, maséra nebo aromaterapeuta.

Při AquaCare se voda různé teploty - od studené po horkou - využívá jako terapeutický nástroj, který pomáhá předcházet zdravotním problémům, přináší úlevu od příznaků nemoci a vedlejších účinků léčby. Mezi ty může patřit únava, stres, úzkost, nespavost, ale také problémy trávicího traktu jako jsou křeče a zácpa. Ulevuje také od bolesti - včetně bolestí svalů a kloubů, křečí a neuropatických bolestí.

AquaCare může ulevit i lidem v paliativní péči. Madeleine je autorkou metodiky pro AquaCare v paliativě, kterou respektuje nizozemská vláda. Výhody této léčebné metody jsou založeny na důkazech a zkušenostech. V rámci tohoto jednodenního kurzu Madeleine ukáže, jak lze prvky zařadit do léčebného plánu, i když jsou omezené prostory. 

Sobota a neděle - 27. a 28.4.2024:
Fusion AromaTherapy™ v péči o klienty s rakovinou

Léčba rakoviny je stále pokročilejší. Vyhlídky na dlouhodobé přežití se výrazně zlepšily. Mnozí pacienti, nebo v případě dětí jejich rodiče, hledají způsoby, jak standardní lékařskou léčbu doplnit, aby se lépe vyrovnali s vedlejšími účinky onkologické léčby nebo příznaky onemocnění. Máme na mysli nevolnost, bolest a únavu. Ale také psychickou nepohodu spojenou s léčbou rakoviny a souvisejícím stresem. Pocit, že dělají pro sebe něco navíc a pomáhají s vlastní péčí, je může velice podpořit v procesu uzdravování.

Fusion AromaTherapy™ je přístup Madeleine Kerkhofové, která do své terapie zapojuje vědecky podložené éterické oleje a extrakty CO2. Cílem je zmírnit vedlejší účinky léčby a příznaky rakoviny, zvýšit schopnost zvládat problémy a nabídnout pohodu na všech úrovních. V rámci workshopu se Madeleine bude zabývat nejdůležitějšími tématy v rámci péče o onkologicky nemocné a výklad doplní přesvědčivými případovými studiemi. Chybět nebude ani praktická část s mícháním aromaterapeutických kompozic.
Madeleine_Kicozo2

Více informací o lektorce: 

Madeleine Kerkhof RNret, CA, AED, MT, ACS

Madeleine je zakladatelkou, generální ředitelkou a vedoucí školitelkou společnosti Kicozo, globálního znalostního institutu pro integrativní a komplementární (ošetřovatelskou) péči.

Madeleine je bývalá zdravotní sestra, klinická aromaterapeutka, lektorka aromaterapie, masérka a specialistka na AquaCare.

Je vysoce uznávanou odbornicí a světově proslulou pedagožkou v oblasti klinické aromaterapie (AromaCare), AquaCare a dalších doplňkových terapií. Specializuje se na péči o nejkřehčí pacienty a seniory, na onkologii, paliativní péči a péči na konci života. Madeleine je členkou a poradkyní Nizozemské společnosti sester a Palliactief (NL), Americké asociace holistických sester, AIA (kde působí ve výboru pro vzdělávání), NAHA (a schválenou edukátorkou), IAAMA, IFPA, EONS, EAPC.

Je také členkou ICAN, Mezinárodní sítě klinické aromaterapie.

Madeleine je autorkou mnoha článků a těchto vysoce ceněných knih:

"Komplementární ošetřovatelství v péči o pacienty v závěru života" (2015)

"CO2 extrakty v aromaterapii, 50+ extraktů pro klinické aplikace" (2018),

Její nová anglická  "Clinical AromaCare - Aromatherapy for Clinic and Practice" vyjde v květnu 2023. Na workshopu v Brně ji budete moci zakoupit. 

Madeleine je také autorkou nizozemských národních pokynů pro aromapéči a aquacare v paliativní a onkologické péči (2022).

Madeleine vyučuje v nizozemském kampusu Kicozo, kde vede tým lektorů. Společnost Kicozo je akreditována nizozemskou Radou pro kvalitu ošetřovatelství.

 

Je hostující učitelkou pro některé z nejlepších škol pro aromaterapii a integrativní medicínu a ošetřovatelství na světě. Cestuje po celém světě a nabízí také online programy, které nabízejí bezpečné a vědecky podložené (kontinuální) vzdělávání a školí zdravotní sestry a zdravotníky v klinické aromaterapii (AromaCare) a dalších klinických doplňkových (ošetřovatelských) technikách pro zlepšení kvality života pacientů a jejich blízkých.

>>CHCI SE PŘIHLÁSIT NA TŘÍDENNÍ WORKSHOP<<

>>CHCI SE PŘIHLÁSIT NA DVOUDENNÍ WORKSHOP<<

Storno: 

Při odhlášení do 30 dnů před prvním workshopem ročníku, vracíme kurzovné  v plné výši. Při odhlášení do 14 dnů před prvním workshopem vracíme 50%. Později kurzovné nevracíme, ale je možné za sebe poslat náhradu. 

************** 

WORKSHOP WITH MADELEINE KERKHOF: 

The language: Workshop is in English with translation into the Czech. 

The date: 3day-workshop 26. - 28. 4. 2024 / 2days-workshop 27. & 28. 4. 2024 

Time schedule for all days: start at 9.00 and end at 16.00 

Teacher: Madeleine Kerkhof (Nederlands) - Kicozo

Place: Brno - we will let You know one month before the workshop

The Price: 3days-workshop 15 350CZK / 2days-workshop 12 500CZK / 1day-workshop-AquaCare 7 200CZK (You can pay in EUR to our euro bank account)

The Discount: The members of ICAN have 20EUR discount. Use the promo code ICANMADELEINE

Price includes: printed materials, material for aroma compositions, coffee/tea/snack. 

Price doesn't include: accommodation (You can sleep in the workshop place in Your own sleeping bag) and lunch (we offer delivery before workshop, You can order it or not .))

Friday 26.4.2024: 
AquaCare, Wellbeing with Water

The Dutch are known for their expertise in water management. Madeleine is taking the medicinal use of water to a different level: AquaCare is a complementary modality which can be an extremely valuable addition to any nurse's, naturopath's, massage therapist’s or aromatherapist's practice.

In AquaCare, water in different temperatures and different states - from cold to hot, is utilised as a therapeutical tool to help prevent and treat health issues, and offer relief from symptoms and side effects. Think of fatigue, stress, anxiety, sleeplessness, but also digestive tract problems such as cramps and constipation, and pains - including muscle and joint pains, spasms and neuropathic pains.

AquaCare can also offer those in palliative care relief, to which Madeleine wrote a recognised guideline in The Netherlands.

There is a whole world of evidence and experience based benefits attached to the sensible use of water as a treatment modality which is a brilliant combo with your existing aromatherapy practice. In this 1 day course day, Madeleine will explain its working principles and cautions. She has a special talent to think and work in possibilities rather than problem solving - as long as there is some water available, and she will show you how some elements of AquaCare may be fitted into any virtually treatment plan, even when facilities are limited.

Saturday and Sunday - 27. a 28.4.2024: 
Fusion AromaTherapy™ in Cancer Care

Nowadays cancer treatment is increasingly advanced. For many types of cancer the prospects of long term survival have improved significantly, although unfortunately not all patients have sufficient access to excellent care.

Many patients, or their parents in case of children, will look for ways to complement their care alongside the standard medical care to help them cope with the side effects of cancer treatments or symptoms of the disease. Think of nausea, pain, and fatigue, to comfort themselves and ease the worries of cancer treatment and related stress. This may increase their wellbeing and and they may feel that they are doing something more to help with their own care.

Fusion AromaTherapy™ is Madeleine Kerkhof’s approach in incorporating science based essential oils and CO2 extracts to ease side effects and symptoms, increase coping skills and offer wellbeing at all levels. In this Masterclass Madeleine will delve deeper in to this, address some of the most important topics within cancer care, illustrated by compelling case studies, and of course accompanied by practical blending work.

>>SIGN-UP FOR THE 3 DAYS WORKSHOP<<

>>SIGN-UP FOR THE 2 DAYS WORKSHOP<<

Cancellation policy: If you cancel within 30 days before the first workshop of the year, we will refund the course fee in full. If you cancel within 14 days before the first workshop of the year, we will refund 50%. We do not refund tuition afterwards, but a refund can be sent on your behalf.