Tajemství klášterní medicíny 10.11.2024

Projděte se s námi klášterními zahradami, prolistujte staré receptáře. Pod vedením fytoterapeutky Veroniky Němcové si vyrobíte pilulky proti kašli, elixír života a bylinkové víno. 

Dostupnost Volná místa (>5 ks)
2 150 Kč
Tajemství klášterní medicíny 10.11.2024
pharmacy 1507122 1280
Novinka
Termín: neděle 10. 11. 2024 (16.30 - 20.00)
Místo: Brno - bude upřesněno
Lektorka: Veronika Němcová - Aromapflege & Mehr. Tirol
Cena: 2150Kč zahrnuje lektorné, skripta, materiál na výrobu 3 produktů a drobné občerstvení 
 
Náplň kurzu: 
Kláštery sloužily už v době jejich zakládání jako centrum osobního rozvoje. Zde se koncentrovalo písemnictví a také rané vědecké i lékařské poznatky. Neodmyslitelnou součástí byly bylinkové zahrady, které zároveň sloužily jako arboretum. Zajímavý byl také přísný půdorys staveb a pozemků, které povětšinou zahrnovaly také pivovar či vinné sklepy s přípravnou, později také tzv. lazarety a špitály, ve kterých připravovali prvotní medikamenty.

Náš workshop se bude věnovat původní mnišské medicíně a lehkému nástinu zákulisí života v klášterních prostorách. Podrobněji probereme bylinky, které byly neodmyslitelnou součástí klášterních zahrad a mniši je využívali k přípravě proti zdravotním potížím.

Teorie se bude prolínat s praxí, s sebou si odnesete:
    Klášterní pilulky proti kašli dle původní receptury
    Elixír života
    Bylinkové víno 200ml

V teoretické části zmíníme:
  - stěžejní osobnosti duchovního sféry zabývající se léčitelstvím a některé z jejich konkrétních receptů
- významná či zajímavá místa, které stojí za návštěvu
- monografii klíčových bylin pěstovaných v klášterních zahradách
 
Veronika Němcová fytoterapeutka
 

O lektorce:

Mgr. Veronika Němcová je vášnivou milovnicí přírody, za kterou se odstěhovala i se svojí rodinou do západního Tyrolska, kde působí na poli aromaterapie a fytoterapie. V České republice absolvovala Institut aromaterapie v Praze a několikero masérských kurzů. Zúčastnila se různých zahraničních exkurzí a seminářů zaměřených na léčivé benefity rostlin a jejich zpracování včetně destilace esenciálních olejů. Navštěvovala a úspěšně dokončila bylinnou školu v Innsbrucku EliKai Kräuterschule, absolvovala a obdržela certifikaci lékařsky prověřeného aromaexperta na Aromaterapeutické akademii v Německém Allgäu. Ráda předává své zkušenosti a poznatky dál jako průvodce během výprav v přirozeném prostředí bylin, stejně jako lektor na seminářích fytoterapie a aromaterapie.

 

Zdroj fotek: Pixabay