Workshop s Madeleine Kerkhof

Světově proslulá zdravotnice, aromaterapeutka a lektorka předá na workshopu v Brně své osvědčené postupy. Odborný kurz pro všechny pomáhající profese v oblasti onkologické, paliativní a hospicové péče. Unikátní víkend, který zvedne kvalitu vámi poskytované péče. 

Termín: třídenní workshop 9. - 11. 6. 2023 / dvoudenní workshop 10. a 11. 6. 2023 

Kurz je plně obsazen, přihlásit se můžete na seznam náhradníků vyplněním kontaktního formuláře níže. 

Čas: Program trvá vždy od 9.00 do 16.00

Lektor: Madeleine Kerkhof (Nizozemí) - Kicozo

Místo: Lipka - Kamenná 20, Brno. 602 00 - https://www.lipka.cz/kamenna

Cena: třídenní workshop 14 350 Kč / dvoudenní workshop 11 500Kč

Sleva: Členové Odborné společnosti českých aromaterapeutů mohou uplatnit slevu 500Kč na workshop po zadání slevového kódu OSCA500. 

V ceně: výukové materiály, workshop je veden v anglickém jazyce a na místě bude tlumočen do češtiny. Cena nezahrnuje ubytování a stravu.

Kurz se koná za laskavé podpory Odborné společnosti českých aromaterapeutů a Nadace rodiny Vlčkových

Přihlášky: KURZ JE OBSAZEN! Děkujeme všem za zájem. V tuto chvíli přijímáme náhradníky, vyplňte, prosím, kontaktní formulář níže. Plánujeme také termín na příští rok. 

Náplň kurzu: 

1. den: (Znovu) začínáme používat aromapéči v klinickém prostředí

Tento den je určen začátečníkům a všem, kteří si chtějí osvěžit základní dovednosti a znalosti v oblasti aromapéče v klinickém prostředí.

Madeleine vám představí široce použitelnou škálu éterických olejů, rostlinných olejů a extraktů CO2. Seznámíte se s jejich nejdůležitějšími chemickými sloučeninami, s jejich vlastnostmi a možnostmi využití. Nastíníme, které způsoby aplikace jsou vhodné pro různé indikace. Budeme se zabývat požadavky na bezpečnost, vědeckými a empirickými údaji a samozřejmě vám pomůžeme osvojit si její praktický a holistický model klinického uvažování zaměřený na pacienta.

Na konci dne budete schopni používat aromaterapeutické suroviny bezpečným a prospěšným způsobem pro pohodu pacientů na všech úrovních.

2. den: Aromapéče a úleva od bolesti

Druhý den kurzu vám nabídne hluboký ponor do tématu bolesti a do toho, jak mohou být aromatické oleje a extrakty v této oblasti prospěšné. 

Dozvíte se více o mechanismech bolesti a holistických pohledech na její vnímání. Probereme, jak mohou bolest vnímat některé skupiny pacientů, (včetně pacientů s rakovinou, demencí nebo dětí). Řada aromatických látek, včetně základních olejů, esenciálních olejů a extraktů CO2, prokázala velkou účinnost v klinickém prostředí. Madeleine se zaměří na nejužitečnější aromatické látky a na důkazy o jejich účinnosti. Doplní je technikami z Aquacare jako jsou koupele nohou a obklady, abyste byli schopni zajistit pohodu pacientů a propojit standardní lékařskou a ošetřovatelskou péčí s doplňkovými terapiemi. Madeleine nám předá konkrétní postupy ideální pro klinickou praxi a představí i kazuistiky svých klientů.

3. den: Aromapéče v posledních fázích života

V posledních fázích života by se měly všechny prvky komplexní péče spojit do jednoho modelu: komfortní péče zaměřená na pacienta. 

Právě o tom je tento den pro nejrůznější skupiny pacientů: od pacientů s rakovinou až po pacienty s jinými život limitujícími onemocněními jako je například srdeční selhání, CHOPN (chronickou obstručkní plicní nemocí) nebo u starších osob a lidí s demencí. Během tohoto dne kurzu se seznámíte s několika způsoby aplikace včetně techniky jemného doteku, která je pro všechny zúčastněné úžasně uklidňující. A samozřejmě vám Madeleine představí nejcennější aromatické látky a na několika případech vám názorně ukáže, jak můžete pacientům a jejich blízkým zlepšit kvalitu života a umírání.

Více informací o lektorce: 

Madeleine Kerkhof RNret, CA, AED, MT, ACS

Madeleine je zakladatelkou, generální ředitelkou a vedoucí školitelkou společnosti Kicozo, globálního znalostního institutu pro integrativní a komplementární (ošetřovatelskou) péči.

Madeleine je bývalá zdravotní sestra, klinická aromaterapeutka, lektorka aromaterapie, masérka a specialistka na AquaCare.

Je vysoce uznávanou odbornicí a světově proslulou pedagožkou v oblasti klinické aromaterapie (AromaCare), AquaCare a dalších doplňkových terapií. Specializuje se na péči o nejkřehčí pacienty a seniory, na onkologii, paliativní péči a péči na konci života. Madeleine je členkou a poradkyní Nizozemské společnosti sester a Palliactief (NL), Americké asociace holistických sester, AIA (kde působí ve výboru pro vzdělávání), NAHA (a schválenou edukátorkou), IAAMA, IFPA, EONS, EAPC.

Je také členkou ICAN, Mezinárodní sítě klinické aromaterapie.

Madeleine je autorkou mnoha článků a těchto vysoce ceněných knih:

"Komplementární ošetřovatelství v péči o pacienty v závěru života" (2015)

"CO2 extrakty v aromaterapii, 50+ extraktů pro klinické aplikace" (2018),

Její nová anglická  "Clinical AromaCare - Aromatherapy for Clinic and Practice" vyjde v květnu 2023. Na workshopu v Brně ji budete moci zakoupit. 

Madeleine je také autorkou nizozemských národních pokynů pro aromapéči a aquacare v paliativní a onkologické péči (2022).

Madeleine vyučuje v nizozemském kampusu Kicozo, kde vede tým lektorů. Společnost Kicozo je akreditována nizozemskou Radou pro kvalitu ošetřovatelství.

Je hostující učitelkou pro některé z nejlepších škol pro aromaterapii a integrativní medicínu a ošetřovatelství na světě. Cestuje po celém světě a nabízí také online programy, které nabízejí bezpečné a vědecky podložené (kontinuální) vzdělávání a školí zdravotní sestry a zdravotníky v klinické aromaterapii (AromaCare) a dalších klinických doplňkových (ošetřovatelských) technikách pro zlepšení kvality života pacientů a jejich blízkých.


Tento workshop se může konat díky laskavé podpoře Odborné společnosti českých aromaterapeutů (Asociace českých aromaterapeutů) a Nadace rodiny Vlčkových. Děkujeme!