Podzimní bylinky s Vláďou Vytáskem

Celodenní seminář bylináře Vládi Vytáska. Zaměříme se na to, jak využít léčivé rostliny pro podzimní péči

Termín: 24. října 2020 (10.00 - 18.00)

Místo: Rozmarýnek, Rozmarýnová 6, Brno - Jundrov

Lektor: Vláďa Vytásek

Cena: 1500.- Kč

Přihlášky: pomocí přihlašovacího formuláře níže

Náplň kurzu: 

  • sběr a zpracování prvních podzimních bylin
  • vhodné bylinné kúry 
  • bylinková vycházka 
  • výměnná bylinková burza

O lektorovi:

"Léčivými rostlinami jsem se začal více zabývat v roce 1985, kdy jsem po vojně onemocněl žaludečními vředy a stál před volbou, zda se léčit antibiotiky nebo přírodně. Má nechuť k chemii mě dovedla k bylinám a za pomoci heřmánku, řepíku a meduňky jsem si vředy vyléčil. Od té doby jsem začal pěstovat léčivky na své zahrádce, zkoušel různé recepty, chodil na přednášky a četl mnoho knih. Dověděl jsem se také, že v mé rodině se již léčivkami zabývala i má prababička Františka Crháková z Nové Vsi u Litovle a na přelomu 19. až 20. století byla jednou z nejlepších léčitelek na Olomoucku.  Dle mých přátel astrologů a jasnovidných léčitelů jsem nějaké její dispozice zdědil. 

Pro rozšíření svých vědomostí jsem absolvoval několik týdenních kurzů o léčivkách u pana Josefa A. Zentricha , MUDr. RNDr. Petra Nohela a Pavla Váni, aromaterapii u paní Barbory Krejčí z Asociace českých aromaterapeutů a u několika dalších léčitelů. V současné době několik let spolupracuji s panem profesorem Pavlem Valíčkem největším znalcem léčivek tradiční čínské medicíny v Evropě. Své další znalosti o anatomii lidského těla a základní první pomoci jsem se naučil na akreditovaném kurzu Červeného kříže v Šumperku.

O léčivkách píši do časopisu Regenerace a do několika internetových portálů zabývajícími se léčivkami. Kromě přednášek pro veřejnost působím jako lektor od května do září ( v té době roste v přírodě nejvíce léčivých rostlin) na víkendových kurzech přes bylinky na Moravě v Těšíkově u Olomouce, v Kněžpole, v Žitkové, Dolní Hedeči, Markvarticích v Pucově u Velké Bíteše a v Popicích u Znojma, V Čechách na Pardubicku. Na těchto kurzech učím účastníky poznávat místní léčivky rostoucí v přírodě, dále je seznamuji s jejich přípravou a použitím při nemocech. Také několik let přednáším o léčivkách pro studenty přírodovědecké fakulty v Olomouci. Mé rady o bylinkách byly v několika rozhlasových stanicích, v divadle s hercem Jaroslavem Duškem, Mario Kubecem a v České televizi se Simonou Tancerovou. Pro nakladatelství Eminent je v plánu má kniha o léčivkách ve spolupráci se šéfredaktorkou časopisu Regenerace a autorkou několika knih Pavlínou Brzákovou.

Svými přebytky sazenic léčivek zásobuji botanické zahrady v Olomouci a v Prostějově a dále přebytečné sazenice léčivek a jejich semena dodávám na výměnné burzy která se konají při bylinkových kurzech."