Festival Aromaterapie & Bylinky provoní Otevřenou zahradu 

Co: Festival Aromaterapie & Bylinky

Kde: Otevřená zahrada, Údolní 33, Brno, 602 00

Kdy: neděle 8. září 2019, 10.00 - 18.00

Web: www.aromaterapieabylinky.cz

Léčivé rostliny ve všech podobách letos potřetí představí Festival Aromaterapie & Bylinky, který bude v neděli 8. září hostit Otevřená zahrada v Brně. Na programu jsou přednášky a workshopy, aromajarmark, poradny bylinářů a aromaterapeutů, bylinková gastrozóna a tematické dětské dílničky. Jde o největší festival svého druhu v republice.

Návštěvníci by rozhodně doma neměli zapomenout blok a tužku. Vybírat totiž mohou z pětadvaceti kurzů, které poběží na čtyřech místech současně podobně jako koncerty na hudebních festivalech. Workshopy a přednášky se zaměří na historii a správné použití léčivých rostlin, sběr a přípravu jedlých plevelů, tvorbu přírodních vůní a domácí kosmetiky. Speciální část programu je věnována ženskému zdraví od první menstruace přes těhotenství a porod až po menopauzu. Cílem festivalu je popularizovat u nás méně známou aromaterapii. Lektoři představí její vliv na psychiku, možnosti využití při nemocech i při relaxaci v sauně.

Na aromajarmarku budou moci zákazníci vybírat z voňavého přírodního zboží. Svůj prostor dostane přírodní kosmetika: mýdla, peelingy, krémy, koupelové soli i líčidla. Na vlastní nos budou moci návštěvníci očichat širokou paletu vůní éterických olejů od několika značek. Nabídku stánku spestří bylinková pesta, tinktury i sirupy. Majitelé domácích mazlíčků budou moci pořídit přírodní pomocníky i pro ně. V nabídce budou čajové směsi i rostliny namíchané do vykuřovacích směsí pro očistu prostoru. K dostání bude i keramika s bylinkovou tematikou nebo aromalampy.

Zážitkovou částí programu jsou poradny bylinářů a aromaterapeutů, kam se mohou účastníci obracet se svými otázkami. K vidění bude i destilace bylin. Zájemci budou moci vyrazit na netradiční bylinkovou vycházku parkem pod hradem Špilberk. Děti mají v ceně vstupného tvoření v tematických dílničkách, kde budou moci vyrábět květové mandaly, pozorovat rostliny pod binokulárem nebo pracovat s mýdlovými odřezky.

V duchu voňavých bylinek budou i stánky s jídlem a pitím. Již tradičně se budou nabízet speciální druhy kávy a limonád, vegetariánské i masové bylinkové speciality a veganské sladkosti. Festival Aromaterapie & Bylinky je tak jedinečnou příležitostí, jak poznat léčivé rostliny všemi smysly. Pořadatelé dávají do prodeje jen omezený počet vstupenek. Pořídit je můžete prostřednictvím služby smsticket.cz. Základní vstupné vyjde na 380 Kč, snížené (pro studenty, seniory a ZTP) na 250 Kč a dětský lístek na 50 Kč.