Sue Mousley (Velká Británie)

https://www.sometrainingltd.co.uk/

První část přednášky: 
Psychologické aspekty těhotenství a poporodního období

"V britském zdravotnictví jsem pracovala více než 40 let na různých pozicích, většinou na gynekologii jako porodní asistentka. Zažila jsem spoustu pozitivních i negativních trendů. Ale také jsem si všimla, že duševní zdraví matek vzbuzuje obavy. Deset až dvacet procent žen trpí nějakými psychickými obtížemi během těhotenství nebo v prvním roce po porodu. Alarmujícím faktem je, že jsou nejčastějším důvodem sebevraždy v tomto životním období. Řešení problému vyžaduje spolupráci v oblasti podpory zdravého těhotenství a zdravého životního stylu a včasného odhalení rizik vzhledem k faktorům, které ovlivňují matku, její dítě a celou rodinu.

Ráda bych sdílela své více než dvacetileté zkušenosti z praxe s těhotnými ženami, ve které propojuji konvenční i holistické přístupy. Budu také hovořit o zřízení aromaterapeutické služby v nemocničním prostředí, což vede k přijetí principů celostní péče o matku. A uvedu i výsledky, které tyto postupy přinesly. Zmíním také všechny potíže a změny, které bylo nutné zavést až do doby, než jsem odešla do důchodu a poté se vrátila jako dobrovolnice, což mi umožňuje práci s těhotnými ženami v trochu jiné pozici." 

Druhá část přednášky: 
Zkušenosti z "Oasis Relaxation Services"

"Část mé zdravotnické kariéry, která propojuje konvenční a celostní přístupy, se týká zřízení a vedení Oasis Relaxation Services. Zpočátku šlo o projekt, který měl pomoci pacientům nemocnice George Eliota ve Warwickshiru v Anglii, kteří trpěli úzkostmi a stresem z vyšetření a procedur. Zařadili jsme proto jednoduché celostní techniky, ale nakonec se projekt rozrostl do mnohostranné služby, která je pevnou součástí nemocničního systému. Kromě pacientů ji využivá i personál, který je ve velkém stresu už kvůli povaze svého povolání. Výsledkem jsou pacienti, kteří v nemocnici "netrpí" a zaměstnanci, kteří jsou v práci spokojenější a nastolili větší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. 

Ráda s vámi budu sdílet, jak jsme začínali a vysvětlím konkrétní techniky, které nabízíme a jakým způsobem. Ráda bych se také s vámi podělila o data a výsledky, které ukazují, že jsme schopni takto udržitelně fungovat i do budoucna."

Sue Mousley... 
... je matkou dvou dcer a babičkou tří vnoučat. Jako zdravotní sestra a porodní asistentka pracovala od roku 1979 až do odchodu do důchodu v roce 2015. Doposud pracuje jako dobrovolnice a vedoucí projektu, který se zabývá úzkostí a stresem s názvem "Oasis Relaxation Services".

V roce 2006 zřídila s kolegyní svou vlastní školu SOME Training Ltd. Zabývá se výukou první pomoci a také psychické první pomoci. Aromaterapii a masáže se naučila v roce 1996 ve škole u Jill Bruce. Specializovala se vždy na péči o těhotné ženy a matky. Absolvovala také kurzy baby masáží, Bachových květových esencí, Profesionální relaxační terapie, NLP programu. 

Napsala mnoho článků pro odborné magazíny a přispěla i do knih, které se zabývaly doplňkovými terapiemi. Její aktuální publikací je Aromaterapie a masáže v těhotenství a otevření nového pětidenního kurzu se stejným názvem. Velice ráda cestuje do různých zemí, aby sdílela své zkušenosti a učila se dál od svých kolegů.