Renáta Jahodová (Česká republika)

Téma: Post-covidová péče v souvislostech

Abstrakt přednášky: Post-covidová péče v souvislostech 

Přednáška je změřena na pochopení souvislosti mezi nemocí a rovnováhou zdraví. Podíváme se na orgány, které nejvíce trpí při virové infekci. Jak pečovat nejen o ně, ale komplexně o sebe na úrovni tělesné, psychické, duševní a energetické. Položíme si otázku, proč je nemoc či určitý druh nemoci pro nás takovým strašákem, a jak strach z nemoci pochopit a uchopit. Budeme si pokládat více otázek, které nás přiblíží k různým pohledům, nadhledům, možnému pochopení komplexu zdraví. Není přílišné zaměření se na nemoc taky nemoc?

Zdraví je na prvním místě. Jak tuhle "frázi" doopravdy vnímáme? Chápeme sebe, okolí, místo kde žijeme, jídlo, které jíme, vztahy, které udržujeme jako součást našeho zdraví? Odpovědi na své otázky věřím, že dostanete. Techniky, principy, informace o bylinné péči a jejich použití jak pro prevenci, při nemoci, tak dohojení. 

Lektorka Renáta Jahodová se představuje: 

Jsem majitelkou malé, ale krásné firmy Přírodní cesta ke zdraví, která pečuje o harmonické a plnohodnotné zdraví člověka. Působím také jako lektorka, bylinkářka a jsem autorka knihy

Moudrost přírodního léčení a CD, MP3 Meditační příběhy. V posledních letech mě někteří můžete znát jako hlavní organizátorku Festivalu Oslavy Bylin v Opavě.

Narodila jsem se sice v Brně, ale 28 let prožitých v Malé Morávce v Jeseníkách do mě navždy vtisklo lásku a úctu k přírodě.

Studium zdravotní školy ve mě pak podnítilo zvídavost o fungování a propojenosti našeho těla a mysli, a jak jej udržovat v rovnováze pomocí dostupných přírodních principů. To, co mi nezodpověděla západní medicína, zodpověděly mi medicíny jiných kultur. U těch byly vždy základem byliny, které se používaly v různých formách. Má vášeň, um a talent se proto může stále rozvíjet dál na tomto poli - v mé praxi s klienty, bylinným poradenstvím a produkováním originálních bylinných čajových směsí do všech koutů naší krásné vlasti, i do zahraničí.

V roce 2019 jsem založila svůj Bylinkový eshop, kde je veškerá nabídka mých čajových sypaných směsí. K dnešnímu dni 72 druhů dle vlastních originálních receptur. Také vytvářím bylinné směsi na míru jak pro jednotlivce, tak pro firmy.

Velmi si zakládám na kvalitě bylin. Ty si nechávám dodávat od certifikovaných firem, bio firem a firem, které dodržují zásady ekologického zemědělství.

Do svých směsí komponuji byliny tak, aby zlepšily rovnováhu našeho těla, polechtaly naše chuťové pohárky a omámily nás svou opojnou vůní.

Jsem zastánkyní použití bylin v různých formách a také využití jejich silného potenciálu nejen při nachlazení či dalších bolestech, ale hlavně v podpoře celodenního výkonu, rekonvalescence či regenerace, při cestování, sportování, učení, přednášení, meditaci. Zaměřuji se na různé profese, studenty, sportovce. V mé nabídce najdete i čaje pro Rituály Kola roku a dárkové sety. Byliny vnímám v celém komplexu působení včetně jejich teplotního účinku na lidský organismus.

Mé bylinné čaje jsou držiteli Regionální značky Opavské Slezsko.

Od května 2021 používám plně kompostovatelné obaly. Rozložitelné do 60 dnů.

Jako lektorka vedu semináře a přednášky zaměřené na působení bylin na tělo, mysl a duši člověka nejen dle jejich léčivých účinků, ale hlavně dle charakteristiky bylin a jejich teplotních účinků na organismus. Jednoduše, s úctou k přírodě, člověku a pochopitelně. Tak , aby každý z nás, uměl převzít zodpovědnost za své zdraví do vlastních rukou a pochopil jak si sám moci pomoci při různých nerovnováhách těla, duše i mysli. 

Webové stránky Renáty Jahodové: www.jahodova.eu