Program přednášek a workshopů pro rok 2021

PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL  

10:30 Žijeme v toxickém světě nebo on v nás?  Tereza Onwa Králová

Mezi lidmi je masivně rozšířený pohled, že existují jakési hodné látky (přírodní) a zlé (syntetické) látky a mezi těmi zlými je ještě extra démonická klika látek toxických. Pokusím se vám ukázat, že svět ale není černobílý a každá ingredience v kosmetice i jídle má barevný životní příběh a souvislosti. 

11:45 Bulharská Damašská růže a Bílá růže - Veronika Koleva 

Společně se projdeme po rozkvetlých růžových polích, nasajeme neskutečnou atmosféru tradiční výroby ve více jak 100 let staré růžové destilerii neboli růžovarně. Dozvíte se něco o historii vzácného bulharského růžového oleje i růžové vody. 

13:00 Divoký zelinář aneb plané rostliny jako jídlo - Radomír Němec

Zajímáte se o využití divokých rostlin v kuchyni? Máte rádi neobvyklé a exotické chutě a vůně na talíři? Pojďme se společně podívat do světa planých rostlin, které rozhodně nejsou "plané".

14:15 Vůně a emoce - Anna Krutová

Aromaterapie a její vliv na psychiku. Jak využít vůně pro zmírnění stresu? Které vůně vás uklidní a které naopak povzbudí?

15:30 Aromaterapie a japonský rituál krásy - Kateřina Kloudová

Co je to konjac houbička? Proč gejši milovali tsubaki? A jak vyrobit parfém s yuzu? Přijďte objevit japonské rituály na zcela novou přednášku. 

16:45 Magické vody jménem hydroláty - Xenie Bodorík Pilíková

Výroba a praktické využití květových vod nebo-li hydrolátů. V podání aromaterapeutky, které za destilací cestuje po celé Evropě. 


VENKOVNÍ KUCHYNĚ 

10:15 Bylinná léčba v praxi - Dalibor Chytil

Byliny pro podporu energie, spánku, imunity i ženské obtíže. Workshop spojený s ochutnávkou bylinných čajů.  

11:40 Léčivé sirupy - Daniela Okrouhlá

Praktická ukázka jak vyrobit sirup z ovoce nebo bylin bez další konzervace a velmi jednoduše tak, aby opravdu vydržel. Parní odšťavnění bylin bez jejich vaření aneb jak zachytit prchavou silici jen se zavařovacím hrncem. 

13:00 Podzimní bylinná péče - Renáta Jahodová

Vhodné byliny pro podzimní období, bylinné masti pro podzim/zimu, správné byliny ke správnému neduhu (např. suchý kašel, vlhký kašel...), antistresové byliny bylinná masáž chodidel a obličeje, bylinné obklady a placky, vedená meditace.

14:20 Podzimní bylinkové vaření - Eva Huňková

Jednoduchá a výživná jídla z podzimních divokých bylin. 

15:40 Léčivá síla klášterních zahrad - Veronika Němcová 

Čím léčili mniši v Evropě v 8. století? Exkurz do historie a výroba klášterních pilulek ze 12. století.

17:00 Liečivá sila živic - Veronika Repková 

Objavte liečivú silu živíc, spoznajte posvätné stromy z rôznych kútov sveta a vyrobte si prírodnú živačku. 


ŽENSKÝ STAN 

10:30 Aromaterapie v péči o zdraví ženy - Monika Praxová

Jak mohou esenciální oleje pomoci při hormonální nerovnováze, při bolestivé menstruaci a silném premenstruačním syndromu. Podrobněji se pobavíme o onemocnění zvaném endometrióza a jak využít aromaterapii pro zmírnění příznaků tohoto onemocnění.

11:45 Vůně pro 4 živly v nás - Jana Urbanová  

Podíváme se na základní charakteristiku živlů, a jak se projevují v našem životě. Zjistíte, který živel je ten váš. Ke každému z nich si očicháme a nacítíme vůně, které podporují jejich esenci. Jako bonus vám představím komplexní vonnou směs pro každý živel. 

13:00 Neplodnost a její řešení - Darina Hájková Ellingerová a Romana Kosíková

Neplodnost je ve většině případů dočasná situace a my vám dáme informace a řešení, která se nám osvědčují v praxi. Představíme vám propojení aromaterapie s fyzioterapií založenou na vlastních zkušenostech. 

14:15 Vykuřování pro ženskou harmonii - Kateřina Polívková

Jak využít prastarou techniku a sílu rostlin pro vyladění a nastolení vnitřního klidu? Jaké jsou typická ženská vykuřovadla napříč světem? Načicháte se úžasných vonných dýmů a společně také zkusíme originální růžovou meditaci.

15:30 Aromaterapie v péči o zdraví ženy - Monika Praxová

Jak mohou esenciální oleje pomoci při hormonální nerovnováze, při bolestivé menstruaci a silném premenstruačním syndromu. Podrobněji se pobavíme o onemocnění zvaném endometrióza a jak využít aromaterapii pro zmírnění příznaků tohoto onemocnění.

16:45 Šamanská cesta za rostlinným průvodcem - Gabriela Tuatti

Amazonští šamani často hledají medicínu pro nemocné nebo hledající skrze bytosti rostlin. Dovolte, abych vás i já provedla šamanskou cestou, která vás může přivést k tomu vašemu průvodci ze světa flóry.


PŘEDNÁŠKOVÝ STAN      

10:30 Aromaterapie pro psychickou pohodu - Ludmila Kotalíková

Dozvíte se, jak vás aromaterapie a EFT mohou podpořit po psychické stránce i v případě fyzických nesnází. Recepty na osvědčené vonné směsi. Postupy, jak bezpečně pracovat s éterickými oleji. Praktická znalost provedení EFT.

11:45 Aromuli - bezpečné vnitřní užití éterických olejů - Anna Krutová

Léčivé bonbony pro zvířata i lidi. Rakouská specialita přichází na český trh. Malé globulky z cukru nebo březového cukru pro lepší náladu, soustředění či imunitu.

13:00 Léčba obtíží pohybového aparátu přírodními prostředky - Petra Hyťhová 

Dozvíte se, co je vhodné např. pro řešení bolestí svalů a kloubů, jak mírnit otoky, čím podpořit vstřebávání modřin a mnoho dalšího. Představíme vám rostlinné oleje, maceráty, tinktury, roztoky, masti, hydroláty a éterické oleje.

14:15 Přírodní mýdla pro citlivou pokožku - Anastasia Krasilnikova

V přednášce o přírodních mýdlech si posvítíme mimojiné na ingredience, kterým se máme vyhýbat nebo naopak vyhledávat při výběru mýdel pro citlivou pokožku. Přednáška je určená všem, co si nevědí rady s mýdlovou péci o miminka, ekzematickou pokožku nebo jen extrémně citlivou pleť.

15:30 Kadidlo a jeho použití v péči o pleť  - Pavla Koubek Slavětínská a Tatiana Poláková

Dozvíte se, jak kadidlo používali k omlazení a zkrášlení pleti ve starém Egyptě, Římě a mnoha dalších kulturách. Samozřejmě zmíníme i království kadidla Omán a místní kosmetické zajímavosti. Připravili jsme pro vás praktické recepty na výrobu kadidlové kosmetiky.

16:45 AromaAbeceda - základní kurz aromaterapie - Petra Torová

Kde vznikají éterické oleje, jakou mají funkci v rostlinách a jak se z nich získávají? Co hledat na obalu éterických olejů a jak a podle čeho se orientovat v nabídce? Jaké jsou možnosti použití éterické olejů (inhalace, použití na pokožku)? Jaké ředění a dávkování použít pro děti, těhotné ženy, seniory? Co jsou to hydroláty (květové vody), jejich použití a výhody? Co si pořídit do domácí aromalékárničky?

AROMAYOGA VE VELKÉ ZASEDAČCE s Janou Dvorskou 

10:00 aroma yoga ve znamení Ryb

11:00 aroma yoga podpora imunity

13:00 aroma YIN yoga hluboké uvolnění hrudi a ramen

14:00 aroma yoga návrat ke zdravému středu

15:00 aroma YIN yoga hluboké uvolnění kyčlí a nohou

16:00 aroma yoga pro otevření srdce

17:00 aroma YIN yoga hluboké uvolnění zad

Aroma yoga - jóga provoněná aromaterapií, kde harmonie přírody souzní s naším emočním i fyzickým tělem. Lekcí aromajógy proplouváme v pohybu. Ásany i vůně vybírám vždy v souladu s roční dobou a tématem.

Aroma YIN yoga - provoněné lekce při nichž poznáte hloubku, vnitřní klid a zastavení se v pozicích. Odhalte tajemství akupunktury bez jehel, která vede k meditaci, podporuje jemnohmotnou rovnováhu v těle, odstraní ztuhlost i bloky hluboko uložené.

Poznámka: Na lekce je třeba se předem registrovat na e-mailu aromaterapieabylinky@gmail.com. Každý návštěvník si může registrovat jen jednu lekci. Délka je 30 minut. Vezměte si, prosím, pohodlné oblečení na cvičení. Kapacita lekce je 8 lidí. 


SRAZ NAD "ŘEKOU"   

12:30 a 14:30 Vycházka za jedlými rostlinami - Ivana Paukertová

Přímo v centru velkého města si ukážeme, kolik jedlých rostlin roste všude kolem nás. Dávno zapomenutá zelenina našich předků.


CHAJOVNA

11:00 a 14:00 Oolongy 

Dozvíte se, jaký je rozdíl mezi zeleným a černým čajem a čajem typu oolong, jak se tento druh čaje zpracovává, a ochutnáte oolongy z Číny a Tchaj-wanu.