Pěstování léčivých rostlin

Termín: 28. května 2023, 09.30 - 18.00

Lektorka: Lea Jedonková - Centrum léčivých rostlin

K tomuto workshopu je možnost se přidat i jednorázově. Cena kurzu je 3200,-Kč. Pokud máte zájem, vyplňte, prosím, kontaktní formulář níže a my vám pošleme pokyny k platbě. Děkujeme! 

O kurzu: 

V zahradě Centra léčivých rostlin začneme rovnou od země. Řekneme si něco o půdách, jejich typech a jak ovlivňují rostliny. Promluvím o živinách a o jejich vzájemném působení. Naučíme se, jak se nedostatek jednotlivých živin projevuje na rostlinách.

Zkusíte si správný výsev, přepichování, výsadbu i jednocení, jak sbírat semena z vlastních rostlin a jak je skladovat. Seznámíme vás podrobně s dalšími druhy množení jako je řízkování a hřížení.

Vysvětlíme, jak správně sbírat, sušit a skladovat vaše výpěstky, aby došlo k co nejmenšímu znehodnocení léčivých látek.

Součástí dne bude i komentovaná prohlídka zahrady a ochutnávka bylinkových čajů a vod.

O lektorce...

Lea Jedonková je botaničkou a ředitelkou Centra léčivých rostlin Masarykovy univerzity v Brně. V loňském roce tu vytvořila například výstavu Zahrada vůní o rostlinách v parfémech. Je vysoce erudovanou odbornicí na léčivé rostliny a jejich pěstování.  

Kurz je pořádán v rámci Roční Školy Aromaterapie & Bylinky. Chcete se k němu přidat? Zanechte nám kontakt a my vám připravíme podklady k platbě.