Olejové maceráty z bylin

Rostliny - oleje - postupy - využití 

Termín: sobota 13. května 2023 (13. 00 - 18.00)

Místo: Brno

Lektorka: Kateřina Polívková (Dobré vůně)

Cena:   1950,- Kč

Přihlašování: pomocí formuláře níže (bude upřesněno)

Náplň kurzu: 

Macerování v olejích a tucích je pradávný způsob využití léčivých účinků rostlin. Způsoby výroby a použití různých bylinných macerátů jsou popsány ve všech dochovaných zdrojích tradičního léčitelství celého světa. Jejich pozůstatky jsou objevovány a zkoumány archelogy. A do dnes se stále vyrábějí a s úspěchem nám slouží. 

Třezalkový svatojánský olej zná snad každý, podobně tak téměř univerzální měsíčkovou mast. Můžeme zkusit mnohem širší škálu!

Prakticky maceráty uplatníte nejen ve fytoterapii, ale i v kosmetice, aromaterapii, taky v kuchyni či v péči o domácí zvířata. Možnosti jsou téměř nekonečné. Jejich výroba není nijak složitá. Ale přeci jen jisté zásady a postupy je dobré znát pro ideální účinek, dobrou trvanlivost a kvalitu. Účastníci kurzu si odnesou praktická skripta.

V kurzu bych ráda přiblížila, vysvětlila i ukázala:

• Různé druhy olejových macerátů teoreticky i prakticky

• Postupy jejich výroby

• Varianty použití

• Rostlinné oleje a másla vhodná pro výrobu

• Byliny používané do macerátů a jejich vlastnosti

• Celý bylinářský rok s maceráty, tedy: co kdy sbírat, vyrábět a používat

• Testování a ochutnávky macerátů

O lektorce Kateřině Polívkové:

"Skrze vůně vnímám svět. Vždy mě fascinovaly. Až jsem dospěla ke studiu a praktikování vykuřování a aromaterapie. Příroda přirozeně voní. A mě moc baví tenhle aromatický vesmír odkrývat i ostatním. Třeba na workshopech vykuřování či aromaterapie nebo při míchaní osobních vůní na míru. A neustále se učím, od života i od přírody. Absolvovala jsem Institut aromaterapie, věnuju se aroma masážím, vůně jsou prostě okolo mne neustále. Moc ráda své zkušenosti a poznatky předávám dál. Každý kurz je obohacením, každé setkání se zájemci o vůně je poučením i pro mě.

Rostlinné oleje jsou mou velkou láskou i součástí každodenního života. Poslední dva roky o nich dělám praktické kurzy a píšu články, například seriál pro Kouzlo vůní."

Více info na stránkách Kateřiny s názvem "Dobré vůně."