Od nálevu po mastičku - co s nasbíranými bylinami?

Termín: 3. června 2023, 09.30 - 18.00

Lektorka: Veronika Němcová - Aromapflege & Mehr. Tirol.

K tomuto workshopu je možnost se přidat i jednorázově. Cena kurzu je 3750,-Kč. Pokud máte zájem, vyplňte, prosím, kontaktní formulář níže a my vám pošleme pokyny k platbě. Děkujeme! 

Místo: CeterasPalackého tř. 1644/8, 612 00 Brno-Královo Pole

Teoretická část: 

• Zásady správného zacházení s přírodními produkty - uchovávání, předcházení oxidaci, galenika

• Stručný přehled základních surovin pro výrobu přírodních produktů

- Rostlinné oleje nejčastěji používané pro výrobu a jejich základní rozdělení

- Hydroláty versus éterické oleje

- Lecitiny

- Steroly a fytosteroly

- Hydratiséry a další...

• Vybrané recepty a návody pro domácí tvorbu 

Praktická část

• Domácí lékarnička v praxi - tipy a ukázky, jak si pomoci při běžných obtížích

• Demonstrace základních praktik s bylinami (obklad, zábal, knajpování, inhalace, koupel chodidel)

Návrh produktů pro výrobu

• Krém na pokožku

• Universální majoránková mast

• Kostivalový gel na popáleniny

Teoretická a praktická část semináře se vzájemně prolínají. Důraz je kladen především na pochopení technologie produktů v závislosti na charakteru surovin, ze kterých jsou vyrobeny.

Seminář si klade za cíl:

Seznámit studenty s různými přírodními surovinami a bylinnými produkty pro běžnou péči či k rychlému uvolnění při nesnázích, které si pak mohou sami vyrábět v domácím prostředí. 

K tomuto workshopu je možnost se přidat i jednorázově. Cena kurzu je 3750,-Kč. Pokud máte zájem, vyplňte, prosím, kontaktní formulář níže a my vám pošleme pokyny k platbě. Děkujeme! 

O lektorce:

Mgr. Veronika Němcová je vášnivou milovnicí přírody, za kterou se odstěhovala i se svojí rodinou do západního Tyrolska, kde působí na poli aromaterapie a fytoterapie. V České republice absolvovala Institut aromaterapie v Praze a několikero masérských kurzů. Zúčastnila se různých zahraničních exkurzí a seminářů zaměřených na léčivé benefity rostlin a jejich zpracování včetně destilace esenciálních olejů. Navštěvovala a úspěšně dokončila bylinnou školu v Innsbrucku EliKai Kräuterschule, absolvovala a obdržela certifikaci lékařsky prověřeného aromaexperta na Aromaterapeutické akademii v Německém Allgäu. Ráda předává své zkušenosti a poznatky dál jako průvodce během výprav v přirozeném prostředí bylin, stejně jako lektor na seminářích fytoterapie a aromaterapie.