Ludmila Kotalíková

Téma: Aromaterapie a EFT pro psychickou pohodu 

Abstrakt přednášky Aromaterapie a EFT pro psychickou pohodu: 

Dozvíte se, jak aromaterapie a EFT podpořily mé klienty - ať po psychické stránce, když se prali s úzkostmi z možného onemocnění, nebo fyzicky, když to vyžadoval jejich zdravotní stav.

I když se v době pandemie změnilo poskytování terapeutické péče a velká část zásahů přešla do on‑line prostředí, to základní se nezměnilo a utvrdilo mě v přesvědčení, že kombinace aromaterapie s EFT je mimořádně účinný postup. Zároveň výrazně vzrostla spolupráce s médii - to také považuju za důkaz toho, že si obě metody v tak nelehké době získávají zasloužené uznání.

Z přednášky si odnesete:

  • Recepty na osvědčené vonné směsi
  • Praktickou znalost provedení EFT
  • Informace založené na datech z dotazníkového šetření

Všechno, co se během přednášky dozvíte, budete mít možnost si hned vyzkoušet v praxi.

Lektorka Ludmila Kotalíková se představuje: 

Jsem Ludmila Kotalíková a aromaterapii se věnuji od roku 2008.

V současné době učím ženy, že změny k lepšímu mohou přicházet s lehkostí a radostí. Stačí umlčet věčného kritika ve svém nitru, vzít život do vlastních rukou a pečovat o sebe s láskou.

Nerada vařím z vody; mám analytický mozek a ráda se nořím do výsledků vědeckých a medicínských výzkumů. Jsem členkou mezinárodní asociace holistických aromaterapeutů NAHA.

Poslední slovo při práci má ale vždy moje intuice a nos. Stačí si dát prostor a čas pro nacítění, co klientům dělá skutečně dobře. Od roku 2018 jsem přidala i metodu EFT, která mě svojí jednoduchostí a zároveň účinností nepřestává překvapovat.

Pravidelně publikuji své poznatky na blogu, v časopisech, rozhlase i televizi. Stále se učím a nové zkušnosti čerpám i v zahraničí - nejčastěji na pravidelných seminářích asociace NAHA. Ale aromaterapie mívá často i hlavní slovo i ve výběru výletních cílů na dovolené.

Můj velký sen je být u toho, až se aromaterapie rozšíří do nemocnic i ordinací jako vítaný doplněk klasické medicíny. Všechny ostatní sny si plním, když žiju se svou rodinou v souladu s přírodou.

Více o lektorce a její práci najdete na webu www.aromadoteky.cz