Gergely Hollodi  

Aromatika.hu  (Budapešť, Maďarsko ) 

Gergely Hollodi je diplomovaný aromaterapeut, fytoterapeut. Žije v Budapešti (Maďarsko), kde má masérskou terapeutickou praxi a vede kurzy aromaterapie pro veřejnost. Na Aromakonferenci Brno vystoupí s přednáškou na téma:  Lidské archetypy éterických olejů - pohled skrz chemické sklo. 

Gergely Hollodi absolvoval Cortiva Institut, což je masérská škola v Seattlu. Ve stejném městě pokračoval aromaterapeutickou školou, která dnes spadá pod New Yorský institut aromaterapie. Je členem mezinárodní asociace IFPA.

Co o sobě říká?
"Mou vášní jsou masáže a aromaterapie. Svým klientům pomáhám redukovat stres, léčit a rehabilitovat běžná zranění, relaxovat a řešit běžnou životní nepohodu. Ve své praxi se snažím spojovat východní a západní léčitelské tradice. Ke všem těmto metodám přistupuji se zdravou zvědavostí a radím klientům, aby udělali totéž."

V roce 2015 incioval vznik Asociace maďarských aromaterapeutů a organizoval první aromaterapeutickou konferenci DROPS(www.bpdrops.hu). Je zakladatelem a šéfredaktorem unikátního časopisu Aromatika.

LIDSKÉ ARCHETYPY ÉTERICKÝCH OLEJŮ - POHLED SKRZE CHEMICKÉ SKLO

Gergely je autorem hry, která má pomoci studentům se spřátelit s chemickými složkami éterických olejů a pochopit jejich terapeutické vlastnosti. Skupiny studentů dostanou výběr určitých esencí z různých chemických skupin. A tady začíná práce s představivostí, pocity a čichovým smyslem. Studenti mají za úkol popsat osobnost, která by mohla patřit k jejich skupině éterických olejů.

Tyto workshopy vede Gergely už osm let a potvrdilo se mu, že ačkoliv se účastníci vůbec neznají, přicházejí s podobnými archetypy. Řekli byste, že seskviterpenové éterické oleje často lidem připomínají George Clooneyho? Nebo, že vůně fenyklu sladkého evokuje archetypy z duchovního prostředí?

Součástí brněnské přednášky bude teoretická část i praktický pokus na posluchačích v sále. 

Přečtěte si rozhovor s Gergely Hollodim pro aromaweb Kouzlo vůní.