Jarní Festival Aromaterapie & Bylinky 25.3. 2023 

První ročník jarního sourozence oblíbené podzimní akce. Komornější, pod střechou nádherného Dělňáku v Líšni a program věnován jednomu tématu: Byliny pro ženy. Krásný den plný setkání, vůní a léčivých rostlin. Děkujeme za účast všem návštěvníkům, za vřelé úsměvy a podporu! Příští rok to vypadá na sobotu 23. 3. 2024 .)

Festival Aromaterapie & Bylinky 2022 

Už pošesté jsme se potkali v Otevřené zahradě, abychom oslavili den na počest léčivých rostlin. Aromaterapie, byliny, přírodní kosmetika, bylinkové dobroty... Přednášky na čtyřech místech současně, skvělí lektoři, milí účastníci a pohodová atmosféra. Děkujeme všem za to, že s námi tak krásnou akci vytváří! 

Aromakonference Brno 2022: Paliativní péče

Šestý ročník mezinárodní aromaterapeutické konference. Děkujeme za nádherné přednášky Šárky Staňkové z Hospicu Frýdek - Místek, Madeleine Kerkhof z Kicozo (Nizozemí), Jonathana Benavida z Essentia Nobilis (Portugalsko/Nizozemí), Felicity Warner ze SoulMidwives (Velká Británie) a Jany Urbanové z Aromaterapie Santala. Den plný sdílení cenných zkušeností a hloubky lidského života. Díky všem účastníkům! Příští rok se sejdeme v sobotu 16.9. a tématem bude Aromaterapie a dětská psychika. 

HEARTS s Jonathanem Benavidem
(květen 2022)

Exkluzivní workshop určen aromaterapeutům, zdravotnickým pracovníkům i lidem, kteří v domácím prostředí pečují o své blízké. Unikátní metoda HEARTS je celosvětově využívána při léčbě bolesti a relaxaci pacientů. Lektor Jonathan Benavides je mezinárodně uznávaný odborník, který se věnuje paliativní péči jak v nemocnicích, tak ve své praxi. Kurz pro velký úspěch opakujeme i v listopadu 2023!

Festival Aromaterapie & Bylinky 2021

V neděli 19. září jsme se sešli popáté v Otevřené zahradě na Festivalu Aromaterapie & Bylinky. A bylo to obohacující, silné, voňavé, léčivé... Prostě krásné! Moc děkujeme všem, kteří dorazili! Ať už stáli ve stáncích nebo před nimi. Ať už vedli lekce, workshopy a přednášky nebo si je užívali. Vytvořili jsme společně nádherný den! Zapište si datum dalšího ročníku! Neděle 18/9/2022 - budeme se na opět těšit na největším setkání fanoušků léčivých rostlin v České republice! 

Aromakonference Brno 2021

Tématem páté mezinárodní Aromakonference Brno byla Post-covidová péče. Měli jsme tu čest hostit pět skvělých lektorek. Fytoterapeutka Renáta Jahodová otevřela program přednáškou o celostním pohledu na imunitu a péči při virových onemocněních. Vědkyně Markéta Houdková nám představila svůj výzkum zaměřený na účinky éterických olejů při léčbě přidružených bakteriálních onemocnění při covidu-19. Eliane Zimmerman (Německo/Irsko) a Pascal Frennet (Belgie) rozšířili české aromaterapeutické komunitě vzdělání v oblasti péče o klienty se ztrátou čichu po covidu. Konferenci uzavřela Ludmila Kotalíková příspěvkem o možnostech využití aromaterapie a metody EFT při péči o psychickou pohodu klientů. Připravujeme odborný článek! Děkujeme všem, kteří naši akci podpořili v těchto nelehkých časech. Její uskutečnění bylo velmi důležité. Moc si toho vážíme! 

Letní workshop s Ingrid Karner 2021

Předat své dvacetileté zkušenosti přijela do Brna rakouská aromaterapeutka Ingrid Karner. Dva dny nabité informacemi, recepty, postupy a novinkami. Ingrid nám předala její princip míchání aromaterapeutických směsí, který nazvala FruFloRa. Ochutnali jsme aromaterapeutické bonbony aromuli. A naučili se harmonizační rytmickou aromamasáž. Děkujeme! 

Workshop s Jonathanem Benavidem 2021

Jsme velmi šťastní, že jsme mohli v Brně konečně naživo uvítat holandského aromaterapeuta Jonathana Benavida. Vedl pro nás víkendový workshop Obnovení toku života, který je zaměřen na uvolňování traumat za pomoci aromaterapie. Předal nám to nejlepší z jeho třicetileté praxe a zcela si nás získal. Těšíme se na pokračování v dalších letech! Děkujeme všem za účast a Rozmarýnku za skvělé zázemí! 

Festival Aromaterapie & Bylinky 2020

Nádherné baboletní počasí provázelo čtvrtý ročník největšího bylinkářského setkání v České republice. V pohodové atmosféře jsme se potulovali po Otevřené zahradě v Brně a užívali si přednášky, workshopy, rozhovory, nákupy i ochutnávání dobrot. Děkujeme všem za skvělou atmosféru! Milujeme ji .) 

Aromakonference Brno 2020

Čtvrtý ročník mezinárodní aromaterapeutické konference. Téma: Aromaterapie a psychika v praxi. Své příspěvky přednesli Regula Rudolf von Rohr ze Švýcarska, Sue Mousley z Velké Británie (online), Jonathan Benavides z Nizozemí a Zbyněk Mlčoch z České republiky. Vyčerpávající informace, spousta receptů a zkušeností z praxe. Děkujeme všem lektorům, účastníkům i partnerům! 

Festival Aromaterapie & Bylinky 2019

25 workshopů a přednášek. Přes 30 stánků. Poradny bylinářů a aromaterapeutů, aromajarmark, bylinková gastrozóna, tematické dílničky pro děti. Moc jsme si to užili! Děkujeme všem za přízeň a těšíme se na další setkání v neděli 13. září 2020! 

Aromakonference Brno 2019

Mezinárodní aromaterapeutická konference pro odborníky i nadšenou veřejnost. Téma: Aromaterapie a psychika. Přednášeli: Jan Havlíček z Univerzity Karlovy, Ingrid Karner z Aromainfo.at (Rakousko), Iris Stappen z Vídeňské univerzity a Gergely Hollodi z maďarského časopisu Aromatika. Děkujeme všem za účast! V tématu budeme pokračovat i v roce 2020 se zaměřením na praktické recepty!  

Bylinkový festival 2018


Aroma konference 2018

Bylinkový festival 2017