Eliane Zimmerman (Německo/Irsko)

Téma: Éterické oleje a ztráta čichu při covidu 

Přednáška Eliane Zimmerman proběhne kvůli covidovým opatřením v Irsku online, účastníci konference se s lektorkou spojí živě přes ZOOM pro zodpovězení otázek. 

Abstrakt přednášky: 
Aromaterapie se při léčbě ztráty čichu využívá již několik desetiletí. Covidová pandemie tyto zkušenosti přináší do centra pozornosti. Podíváme se na historii vzniku čichových testů a výsledky prvních studií. Přednáška nás uvede do problematiky ztráty čichu po virových onemocněních. Dozvíme se, jak dochází ke covidové anosmii a co je na této zdravotní komplikaci neobvyklého. Představena budou také data, která přinesla covidová pandemie: kolik pacientů ztrátou čichu prošlo, zda a jak rychle se jim čich vrátil nebo vrací. Jaké možnosti při využití aromaterapie máme, pokud ji použijeme v nemocnici? Co naopak můžeme klientům nabídnout v soukromé praxi? Dotkneme se také rozdílu anosmie u dospělých a dětí a jak s nimi pracovat. 

Eliane Zimmerman se představuje: 

"V roce 1989 jsem absolvovala studium aromaterapie na Shirley Price College (SPICA) a v Německu jsem absolvovala výcvik naturopata (Heilpraktikerin). Další vzdělávání jsem absolvovala u Patricie Davisové, Dr. Daniela Pénoëla, Susanne Fischer-Rizziové, Martina Hengleina, Dr. Kurta Schnaubelta a všech těch úžasných řečníků na konferencích Botanica 2012-2020, jejichž jsem byla/jsem ambasadorkou.

Jsem autorkou devíti knih - moje referenční kniha je jednou z "biblí" německé klinické aromaterapie a vyšla už v šesti vydáních. Miluji psaní a bádání. Na svém blogu (https://aromapraxis.de/aroma-blog/) jsem publikovala více než 1000 článků převážně o klinické aromaterapii. Zveřejnila jsem také 30 webinářů (všechny v německém jazyce) a dva komplexní e-learningové kurzy ("Friendly Molecules" o vonné chemii a "Hydrosoly a destilace", oba pro Sela Institute v Bernu ve Švýcarsku).

Často jsem cestovala do německojazyčných zemí Rakouska, Švýcarska, Německa a jižního Tyrolska, abych vyučovala tento fascinující obor a přednášela na konferencích. Jsem členkou IFPA (Mezinárodní federace profesionálních aromaterapeutů)." 

Odkaz na webové stránky Eliane Zimmerman: https://aromapraxis.de/