Byliny a jejich aromatické využití v historii

Termín: sobota 4. března 2023, 09.30 - 18.00

Lektorka: Kateřina Polívková - Dobré vůně

Tento workshop je určen studentům Roční Školy Aromaterapie & Bylinky. Lze se na něj přihlásit jednorázově i jako externista. Cena je 3200Kč. Pokud máte o kurz zájem, vyplňte, prosím, kontaktní formulář níže. 

Byliny a jejich aromatické využití v historii

Aromatické využití rostlinného materiálu je dlouhé jako sama historie lidstva. Vždy hrálo důležitou roli ve spiritualitě či léčitelství. My v dnešních časech máme mnoho možností, po jakém způsobu sáhnout. A je dobré vědět o zdrojích a pramenech používaných našimi předky.

Aromaterapie, fytoterapie i vykuřování má svá specifika, výhody, ideální využití. Ale i nevýhody, rizika a omezení. V rámci kurzu si ukážeme na zcela praktických příkladech a ukázkách vše zmiňované.

Náplň je připravena tak, aby studenty přirozeně a smysluplně uvedla do tématu z pohledu historie. Vyrobíte si historickou vykuřovací směs i voňavou kouzelnou mast. Seznámíte se s mnoha tradičními vonnými materiály z rostlin. A to jak z místních domácích zdrojů, tak ze starověké Evropy, indiánské Ameriky i tajemného Orientu...

Katka Polívková o sobě říká...

"Skrze vůně vnímám svět. Vždy mě fascinovaly. Až jsem dospěla ke studiu a praktikování vykuřování a aromaterapie. Příroda přirozeně voní. A mě moc baví tenhle aromatický vesmír odkrývat i ostatním. Třeba na workshopech vykuřování či aromaterapie nebo při míchaní osobních vůní na míru. A neustále se učím, od života i od přírody. Absolvovala jsem Institut aromaterapie, věnuju se aroma terapiím a lektorství kurzů, vůně jsou prostě okolo mne neustále. Moc ráda své zkušenosti a poznatky předávám dál. Každý kurz je obohacením, každé setkání se zájemci o vůně je poučením i pro mě. Pravidelně publikuju články a videa o vykuřovadlech i éterických olejích."

Pokud máte zájem se zúčastnit tohoto workshopu, vyplňte, prosím, kontaktní formulář a my připravíme fakturu s pokyny k úhradě kurzovného. Cena kurzu je 3200Kč.